Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Adnátok kölcsön pénzt?

Adnátok kölcsön pénzt?

Figyelt kérdés

Anyám ès a tesóm kèrt kölcsön pènzt.

Csak 5.óta elköltöttèk a pènzüket(gyerektartás,családi,segèly,fizetès) kb 150e ft.

Mi közös kasszán vagyunk a párommal.

Nem szeretnè, hogy adjunk igazából èn sem szîvesen adok.

Kb 10ezret tudnánk adni de azzal nem lennènek beljebb max 1-3 napig. Cigire is meg miegymásra költenèk.

Nekünk viszont van egy kisgyerekünk.

Legyen lelkiismeretfurdalásom, hogy nem afok?



2015. jún. 22. 21:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Közös kasszán vagytok, ez közös döntést is jelent. Ha egyikőtök nem akarja (de leginkább egyikőtök sem), akkor ne adjatok!
2015. jún. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Nem segítenél ennyivel. Semmi értelme,és nektek is kell. Talán hagyják abba a cigit . 2 embernél az mindjárt havi 60 ezer.
2015. jún. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

Ha még sose volt ilyen, akkor 10-et kölcsönöznék nekik, de nagy összeget nem. És szólnék nekik, hogy ez az első és utolsó alkalom. Ha cigire van pénz, akkor azt fogják vissza és inkább kaját vegyenek.

De ha nektek nagyon hiányozna ez a 10 ezer is, akkor persze nem. És nem is várhatják el tőled, hogy nektek ne legyen kajára, számlákra miattuk.

2015. jún. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Sejtem nagyon meg fognak haragudni ha nem adok
2015. jún. 22. 21:23
 5/21 anonim ***** válasza:
93%
Akkor haragudjanak. Semmi szükségetek rájuk, mert csak lehúznának titeket.
2015. jún. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%

Adtál már? Ha nem adj. Tégy próbát.

1. megoldás: èn azt csinálnám. Adnék, ha nem tudják megadni, akkor legközelebb tudom mondani hogy még az elözöt sem kaptam vissza.

2. Nem ismerem öket, de ha pl úygis cigire költenék, megkérdezném mire van szükségük, (kenyér, hús, krumpli) és vinnék.


De ezt nektek kell eldönteni.

2015. jún. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Sajnos anyukádnak és a tesódnak meg kell tanulnia beosztani azt, ami van. Ajánld fel, hogy egy alap élelmiszerszállítmánnyal kisegíted őket, ami kitart a hónap végéig (5 kg krumpli, 2 kg liszt, 10 tojás, friss zöldség stb.) Utána pedig segítesz költségvetést tervezni, menüt kitalálni, bevásárlólistát írni. Mindezt csak akkor, ha kérik. Ha nem kérik, akkor továbbra is fennáll az ajánlatod, ha később szükség lesz rá.


Azt gondolom, hogy nagyon csúnyán meg fognak ezen sértődni. De szerintem más út nincs. Ha a mostani pénzüket nem tudták beosztani, hiába adsz, azt se fogják tudni. Fölösleges nekik halat adni, ha nem hajlandók megtanulni halászni. Szomorú, de ez a legjobb, amit tehetsz.

2015. jún. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%
Nem feladatotok biztosítani a pénzt a hóbortjaikra. Magatokért vagytok felelősök. Teljesen más lenne a helyzet, ha önhibájukon kívül kerülnének a létfenntartásukat veszélyeztető helyzetbe. Ha most adtok, sose lesz vége, ne hagyd, hogy érzelmileg zsaroljanak.
2015. jún. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%
Köztes megoldásként bevásárolhattok nekik (kaját, nem cigit meg ilyen szarokat).
2015. jún. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Bea~ ***** válasza:
72%
Én biztos nem hagynám,hogy éhezzen az anyukám!Bár nektek nyílván nem ilyen a viszonyotok ha ez egyáltalán kérdés, hogy adj-e neki.Tőlem is kért már anyu (és dohányzik is) és eszembe nem jutott bárki tanácsát kikérni,hogy adjak-e neki,pedig nekem 3gyerekem van.
2015. jún. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!