Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Adnátok kölcsön pénzt?

Adnátok kölcsön pénzt?

Figyelt kérdés

Anyám ès a tesóm kèrt kölcsön pènzt.

Csak 5.óta elköltöttèk a pènzüket(gyerektartás,családi,segèly,fizetès) kb 150e ft.

Mi közös kasszán vagyunk a párommal.

Nem szeretnè, hogy adjunk igazából èn sem szîvesen adok.

Kb 10ezret tudnánk adni de azzal nem lennènek beljebb max 1-3 napig. Cigire is meg miegymásra költenèk.

Nekünk viszont van egy kisgyerekünk.

Legyen lelkiismeretfurdalásom, hogy nem afok?



2015. jún. 22. 21:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
84%

Pont azt akartam írni, mint 9-es.

Kérdezd meg, mire kell.

Ha azt mondja egy csekkre, kérd el a csekket, fizesd be. Ha azt mondja kajára, vegyél nekik alapvető kajákat.

Azért 10 ezerből lehet annyit venni, hogy szűkösen, de jó ideig legyen mit enni.


De szigorúan kölcsön. Tehát vissza kell adni.


És ne legyen rendszeres.

2015. jún. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem adj 10 ezret. És ha legközelebb megint kérnek, úgy, hogy még a most kölcsön adott 10 ezret nem adták vissza, akkor soha többet ne adj nekik.
2015. jún. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
82%

Én, az én anyámnak adnék, de minden család különböző.


Amúgy az nagyon feltud bosszantani, ha valaki anyagilag rosszul áll, már odáig jut, hogy kölcsön kell kérjen, de azt a qva cigit nem tudja letenni....


Szóval inkább megkérdezném mire van szüksége és azt megvenném vagy kifizetném.

2015. jún. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
78%
10. válaszolóval értek egyet, én adnék az édesanyámnak, és a testvéremnek pénzt ha szükségük lenne rá. És valószínű a testvér nem is tehet róla, mert ahogyan látom (gyerektartás, családi pótlék) tehát még gyerek. Édesanyád pedig kerülhetett olyan helyzetbe, hogy kölcsön kellet kérnie tőled. Lehet egyszer te is kerülsz ilyen helyzetbe, hogy tőle kérsz kölcsön...
2015. jún. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
A tesóm felnőtt. Neki vannak gyerekei
2015. jún. 22. 22:44
 16/21 anonim ***** válasza:
81%

Uh, akkor nagyon felelőtlen társaság lehet...

Én nem adnék, mert különben mindig a nyakadon lesznek. Megkérdezném viszont, hogy mire van szükségük, mert fölös pénzetek nektek sincs, de a kamrában van pár tartalék, tudsz adni tésztát, lisztet, tojást stb. Látni fogod, hogy mire kell nekik...Ha kajára, akkor el fogják fogadni, és megköszönik, a cigit, és a felesleges cuccokat meg ebben a hónapban mellőzik...Ha hőbörögnek, akkor lehet ajtót mutatni!

2015. jún. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%
Adnék,ha mindig vissza adják a kutyát nem érdekli mire költik.
2015. jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
73%
Én is azt javasolnám,hogy ha annyi belefér nektek,veszel ételt nekik és azt adod oda a pénz helyett. Közös kasszán vagytok közös döntés,cigire meg amúgy sem kötelességed pénzt adni,de a családod mégis csak így valamilyen formában én segítenék.
2015. jún. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
82%

5ezret adnék, hogy a hónap végén nekünk sincs több.

Ha nem adják vissza, akkor kérni se tudnak, mert mondhatod hogy a legutóbbit se adták még vissza, nektek az hiányzik.

2015. jún. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 piroska és a farkas ***** válasza:
73%
Szükség és szükség között nagy különbség van. Az étel szükség, a cigi nem. Tehàt én egyértelmüen étellel segítenék. Az a szomorú, h vszinüleg tudtàk, h nem jönnek ki hóvégéig, de cigit biztos vettek azért. Kemény hónap lesz, de legalàbb hàtha leszoknak... Ès bocsànat, de őszintén azt gondolom, h szànalmas amikor vki arra panaszkodik, h nem tud enni adni a gyerekének, de közben cigizik. Ès nem, nem vagyok hajlandó elfogadni ilyenolyan kifogàsolat stresszről meg anyàmkínjàrol, mikor szimplàn gyengeség. Na bocsànat, kissé elkanyarodtam...a lényeg, hogyha belefér nektek, akkor vennék egy jó adag élelmiszert, megmondanàm, h ennyivel tudok segíteni, aztàn aki a kicsit nem becsüli, annak szevasz van...
2015. jún. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!