Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » CSOK kérdés. (? ) Bővebben lent.

CSOK kérdés. (? ) Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Fiatal házaspár vagyunk, lakásvásárlás előtt, 1 gyerekre szeretnénk a megelőlegező CSOK-ot (600 ezer felvenni) idén. Nekem is és a páromnak is van lakástakarékunk, amiben van kb 3.5 millió saját befizetés. (Tehát gondolom ez minősül önerőnek, ugye?) A többi pénz az ltp-hez felvehető hitelből megy. A CSOK-ot hogy lehet mellé intézni? Hova kell beadni a kérelmet? Azt az eladónak utalják majd, vagy nekünk? Mi kell ahhoz, hogy be adjuk rá a kérelmet? Még az adásvételi szerződés megírásakor be kell adni a kérelmet rá, vagy mikor? Bármilyen infónak örülnék :)
2016. márc. 22. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Szívesen segítek, mindent meg tudok mondani, mit hol, hogyan kell intézni, ha megírod az alábbiakat:


Melyik pénzintézetnél van a lakástakarék?

Hány éves volt a megtakarítási program és mennyi volt a havi megtakarítás?

Mennyi a vételár?

Hol van a lakás?

Hány évesek vagytok?

Mennyi a jövedelmetek?

Mióta dolgoztok?

Van bármilyen hiteletek már?

Bónusz kérdés:)

Maximum mennyi havi részletet szeretnétek bevállalni?

2016. márc. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Fundamenta. 8év4hó 20ezer és 8év4hó 5000, vételár 7.5 millió, Bp-től 20 km-re van a ház, 34 és 25 évesek vagyunk, jövedelem kb nettó 300ezer/hó, párom 2006 óta én 2012 óta dolgozok, hitel nekem diákhitel másmilyen hitel nincs, és kb a fundamenta állítólagos havi 68ezer törlesztőjr kb jó lenne pont
2016. márc. 22. 21:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Ok, akkor ez alapján a hiteligény 4M Ft, jövedelem OK, önerő OK.

Felvehetitek a Fundás Lakáskölcsönt, melynek kamata 3.9%+1% kezelési költség, de ekkor a CSOK igényléshez más pénzintézetet kell választani, mert a Funda nem intéz CSOK-ot (a CSOk ügyintézés így nem díjmentes)


Mutatok ennél jobb megoldást:

4M Ft Otthonteremtési kamattámogatott kölcsön 5 éves kamatperiódussal, mellé annyi új Lakáskassza, amivel a hitel az 5. év végén végtörleszthető. Ekkor a hitel a többszörösen igénybe vett állami támogatásnak köszönhetően kamatmentes lesz, a havi részlet pedig nem haladja meg az általad elvártat.

CSOk igényléshez kell:

- Erkölcsi mindkettőtöknek

- Nav köztartozásmentes igazolás mindkettőtöknek

- OEP igazolás egyikótöktől

- MÁK igazolás a megelőlegező CSOK-hoz


(Mindez Kormányhivatalokban beszerezhető)


- Hitelkérelemhez is sok minden kell, ha megkérsz rá privátban, szívesen segítek


Pest mellett lakok és az a munkám sok éve, hogy díjmentesen segítsek a hitelkérelmek és a CSOK kérelmek összeállításában.

2016. márc. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
3-mas hozzászolonak szol köszönöm Elnézést nekem is tudna adni bővebb információt a szocpolrol nem a csókról csak a rendes szocpolrol mivel hogy én a csokot nem tudnám ugyse igénybe venni mert egyedül álló vagyok köszönöm választ előre is 😊
2016. márc. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves 16.46-os. Jelenleg a gyermekek után járó vissza nem térítendő lakáscélú támogatásokat CSOK-nak hívják. Nincs olyan, hogy "régi szocpol".

A CSOK-nál meglévő gyermekek esetén nem számít a szülő családi állapota és az sem, hogy hány éves a szülő, viszont van sok egyéb más feltétel.

2016. márc. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!