Bankszámla letiltás?

Figyelt kérdés
Ha letiltottàk a szàmlàm lakàshitel miatt, és màshova utaltatom emiatt a fizetést akkor a màsik szàmlàt is lezilthatjàk ha nem az én nevem van?
2016. márc. 22. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Ezt nem értem. A bankszámlát nem tiltják le, legfeljebb zárolják, de csak akkor, ha bűncselekményből származó pénz van rajta, vagy valami bűncselekménnyel gyanúsítanak.
2016. márc. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Bocsi, zàroltàk, lakàshitelt nemfizette anyàm.

Vagyis az egyenlege -18 millio

Ezt küldte a bank neki

2016. márc. 22. 11:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha letiltottàk a szàmlàm lakàshitel miatt, "


"Bocsi, zàroltàk, lakàshitelt nemfizette anyàm.

Vagyis az egyenlege -18 millio

Ezt küldte a bank neki"


Ez nem egészen világos: ha az anyádnak küldték, hogy -18 millió az egyenlege, akkor miért van a Te számlád zárolva?

2016. márc. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is tisztázni kell, ez a 18 milliós mínusz hogy kamatozik, mert azért durva lenne, ha évi 20 százalékos folyószámlahitel-kamat menne rá, az évente 3-4 millió forint csak kamatból!

Beszélni kell a bankkal, hogyan lehet a tartozást rendezni. Ha a fizetésed nem éri utol a bank, nem inkasszózhatja, de a tartozást be fogják hajtani, mindent megpróbálnak majd.

2016. márc. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ehyszerübb volt egyes szàm elsö személyben feltenni a kérdést.

Ma szembesülz ezzel, még nem tudott bankba menni, csak a következö havi fizrtését probàlnà menteni.

A vicc hogy eszközkezelönél van màr a hàz, igy miért akarjàk behajtani az àràt.

2016. márc. 22. 11:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Befogadott az eszközkezelő? Akkor én sem értem, ezzel felfüggesztődik a végrehajtás
2016. márc. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De ezt amúgy sem így szokták.

Van rá törvény, hogy a jövedelem hány százalékát lehet ilyen esetben inkasszálni. De az inkasszó nem azt jelenti, hogy hirtelen -18 millió lesz az egyenleged...


De egyébként a számlaváltás nem megoldás, mivel mindenképpen valós névvel, személyivel tud csak újat nyitni. És így a személyi adatai alapján a KHR eleve kidobja, hogy problémás adós, tehát az új számláról fogják a jövőben vonni a tartozást.

2016. márc. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De, az inkasszó azt jelenti, hogy ennyi lesz az egyenlege... bankfiókban a mentes összeget kifizetik, és ennyi. És igen, új bankszámlát is inkasszózni fogják.
2016. márc. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!