Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mekkora összeget utaltathatok...

Mekkora összeget utaltathatok àtt egyszerre a bankszàmlàmra ami még nem tunik fel az apeh-nak?

Figyelt kérdés
Szerencse jàtékbòl szàrmazik a jövedelem,és nem igazàn szeretném felét elbukni rendszeresen adòra.0-5 milliòig terjedo utalàsokròl van szò.
2011. nov. 3. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Utald részletekben, gondolom úgysem költöd el egyszerre.

Én 10 milliós tételt utalgatok, igaz, a saját számláim között, mindig oda, ahol nagyobb a kamat. Soha semmi problémám nem volt belőle. 1-2 millió az nem olyan nagy tétel, hogy feltűnne, de keress rá a bejelentési értékhatárra a bankodnál.

Egyébként a jövedelmek után adót kell fizetni, bármilyen jövedelem is az. Az adócsalást pedig büntetik.

2011. nov. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha adóellenőrzést kapsz, akkor mindent megnéznek összeghatártól függetlenül. A bankok leginkább a kp. mozgást jelentik, nem az átutalásokat.
2011. nov. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 pajkosffi válasza:
Bankok a 2 Millió Ft körüli pénzmozgásokat nézik. Ez a határ adott számukra a Pmt. (röviden: pénzmosás elleni) törvény alapján. Rendszeres és azonos nagyságú összegek mozgása nem feltűnő nekik, azonban ha pénzmosásra utalő jelet észlelnek ( a pénz eredete bizonytalan) jelentik a NAV-nak (nemzeti Adó és Vámhivatal). Eezek után az Adóhatóság vagyonosodási vizsgálatot indíthat nálad, ahol alapból bekéri az elmúlt 5 év bankszámla mozgását a banktól, tőled az összes jövedelmedet igazoló munkáltatói papírokat, nézi a cégalapításaidat, az ingó és ingatlan vásárlásaidat, a külföldi utazásaidat, az életbiztosításaidat, megélhetési költségeidet stb. Azt vizsgálja, hogy mindezekre volt-e adózott pénzügyi forrásod. Ha csak részben volt. akkor a különbözetre adóhiányt állapít meg és még adóbírságot, késedelmi pótlékot is kiszab rád. Tanulság a pénzt nem érdemes bankszámlán tartani, mert nyoma van. Bérelj egy banki széfet, helyezd a pénzt és nincs nyoma:)
2011. nov. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Annyival pontosítanám a fenti választ, hogy a jogszabályban meghatározott összeghatár (ha jól emlékszem már egy ideje nem is 2 millió, hanem azt hiszem 3,6 millió Ft) nem a bejelentési kötelezettségre, hanem az azonosítási kötelezettségre vonatkozik. A pénzmosásgyanús eseteket összeghatártól függetlenül jelenteniük kell.
2011. nov. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

lehet leírták itt, csak nekem nem volt egyértelmű, de ha készpénzt rakok be (azaz a semmiből megy bele a banki rendszerbe, papírpénz befizetés által) akkor mi az összehatár, és ez ilyen időintervalumra vonatkozik?


pl alkalmi/napi/havi/évi x forint alatt még nincs lejelentési kötelezetség nav fele

2017. szept. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs összeghatár, ha valamilyen szempont alapján (ami nem csak az összeg) kidobja a banki rendszer, mint gyanús tranzakció, akkor lejelentik.

Ez a szempontrendszer sehol sem publikus.

2017. szept. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!