Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Posta Ingatlan Befektetési...

Posta Ingatlan Befektetési Alap "A" sorozat (Diófa Alapkezelő) Kincstári Takarékjegy helyett érdemes?

Figyelt kérdés
Meg akartam újítani a Kincstári Takarékjegy Plusz-omat de a postai ügyintéző rábeszélt a fentire, mondván itt 2,5 helyett 3,4 % a kamat, nincs tőkeveszteség és lejárat. Jó döntést hoztam?
2016. febr. 19. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Azért beszélt rá mert jutalékot kap. Engem is folyton rá akarnak venni erre vagy egy másikra....többet ne dőlj be
2016. febr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Valahogy sejtettem, de akkor lehet hogy ki is veszem gyorsan (ha tőkeveszteség nélkül megúszhatom) és átteszem kincstáriba. Igaz az sem kamatozik sokat, de az legalább biztosan. Amúgy hol lehetne megnézni hogy az elmúlt években mennyit kamatozott?
2016. febr. 20. 15:15
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Egy befektetési alap hozamát előre nem lehet megmondani, és garantálni, a postai ügyintézőben pedig tilos megbízni. Minden sz...rra rábeszélnek, életbiztosítás, befalap stb.


Amúgy nem biztos, hogy hülyeség az ingatlanalap. Annyit kell tudni róla, hogy vannak benne ingatlanok kb. 8 százalékos átlaghozammal, de nagyon sok pénz megy a diófás alapba, így ezek aránya kb. 30 százalék, a többi bankbetét meg állampapír kb. 1 százalékos hozammal, a kettő átlaga lehet vagy 4 százalék, ebből lejön 1 százalék alapkezelési díj, így reálisan 3 százalék körüli hozamra számíthatsz. Ha csak nem képesek több ingatlannal feltölteni az alapot, de az nem két perc. Ingatlanokat nem lehet olyan gyorsan vásárolni, mint OTP-részvényt.

2016. febr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt vannak adatok az alapról: [link]


[link]

2016. febr. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem egy évben gondolkodsz, akkor igen, mert jobb a hozama.
2016. márc. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod, milyen lesz a hozama. Tele van lóvéval az alap, nem tudnak annyi ingatlant venni, hogy normálisan befektessék. Ha meg bankbetétben áll, vagy diszkont kincstárjegyben a zsozsó nagy része, akkor nem lesz jó a hozam.
2016. márc. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!