Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 12 évesen szerintetek érdemes...

Mohacsibenji kérdése:

12 évesen szerintetek érdemes elkezdeni tőzsdézni?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok, fiú, szeretnék valahogyan pénzt szerezni magamnak, de nem tudom hogyan...

Pár napja elkezdtem a Plus500 nevű alkalmazáson demó üzemmódban tőzsdézni, most 80 millióm van.

Szerintetek érdemes elkezdeni igazi pénzzel?

Köszi a válaszokat!



2016. febr. 14. 22:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
41%

Ne tedd.

Én 8 évesen kezdtem (tőkeáttétel nélkül), a válságot megszívtam de túléltem, most már elég jól értek hozzá, legalábbis a részvénypiacokhoz. A plus500-ba be vannak építve olyan elemek, amelyek megnehezítik, lehetetlenné teszik a profit elérését. Elsősorban arbitrázsügyletekre gondolok (azt jelenti hogy kockázat nélkül nem tudsz nyereségre szert tenni, mert a cég nem fizet ki egy vasat sem), de például ha az overnight kamatokat számolod (amikor tőkeáttétellel tőzsdézel, akkor a hiányzó pénzt a cég finanszírozza, amire kamatokat számít fel), akkor évi 70%-os kamatköltség jött ki nekem, ami hatalmas lehúzás.

Ha érdekel, olvass hírportálokat angol nyelven is, aztán ha nagyon akarsz kockáztatni, akkor is csak annyit tegyél fel, amit nem sajnálsz ha nem buksz.


Kérd meg apudat, anyudat, nyiss egy banknál (pl.:Erste) egy számlát és próbálkozz. Próbáld megérteni, hogy mi miért megy fel vagy le.


Nekem a plus500 70ezerrel tartozik, szerintük jogtalan volt az ügylet, és mivel ciprusi, be nem vasalod rajtuk. De van másik forex brókercég is ami 2500USD-val tartozik, már nem is válaszolnak az e-mailekre, de én el nem megyek Grúziába érte.


Ha beakarsz fektetni, akkor vegyél a Budapesti tőzsdén Plotinus részvényt, azzal nem tudsz bebukni, és legalább élvezed a pénzed növekedését. (Hogy pontosan mi van a cég mögött, az hosszú lenne elmondani, a lényeg hogy a befektetett pénzedet a cég kezeli.)

2016. márc. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Előző, mit jelent az, hogy "...jogtalan volt az ügylet..." plus500-nál? Mire hivatkoznak?
2016. ápr. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
60%
A kötést követő másodpercekben elszállt az árfolyam. (A nekem kedvező irányba.) Ez egyébként nem csoda, mert hírt kereskedtem le, de "náluk ilyet nem szabad". Persze ha buksz akkor igen. A titok abban van, hogy nem fedezik le ezeket az ügyleteket magyarán a bank ellen játszol.
2016. ápr. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
51%

Szerintem nyugodtan próbáld meg, már 13 éves lettél.

Én javaslom a plus500 at, megdupláztam a pénzemet, most próbálom triplázni.

2017. febr. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!