Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » CIB banknál hogyan szüntethete...

CIB banknál hogyan szüntethetem meg úgy a számlámat, hogy én nem vagyok jelen?

Figyelt kérdés
Szeretném megszüntetni a CIB bankomat, mivel elköltöztek a városból. Azonban én egyáltalán nem érek rá, nincs 1 napom se erre a célra. Meghatalmazhatok valakit, aki bemegy, és megszünteti helyettem az én számlámat? És ha van ilyen, akkor ezt hogy kell?
2016. febr. 14. 17:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy nap se kell rá. Nyitáskor bemész és elintézed.
2016. febr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De nem tudok elutazni, ez a lényeg.
2016. febr. 14. 18:07
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Akkor a számlád megmarad és fizetheted a számlavezetési díjat. Ha igazán akarnád, találnál rá időt. Például Pesten van olyan fiók, ami szombaton is nyitva van. Ha összekötöd másik programmal, akkor simán megoldható. Mellesleg ez a fiók a Wstendben van, a Nyugati tőszomszédságában. (ha vonattal jönnél)
2016. febr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Neked lehet így megy, nekem nem. Azt se tudod hogy mik a körülményeim, de azért van időm rá.


Normális válaszolók, van lehetőség megbízni mást ezzel a feladattal, egyfajta meghatalmazást lehet írni?

2016. febr. 14. 18:18
 5/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Pár perced csak van felhívni őket, és konkrétan megkérdezni a lehetőségeket?

CIB24 telefonos ügyfélszolgálat 06 40 242 242

Ha jól gondolom a névből, talán 24 órás, tehát akár most is...

2016. febr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nincs lehetőséged erre. Ráadásul számlát nyitni, zárni még a számlára rögzített rendelkező sem tud. [Tehát ha lenne meghatalmazottad a számlán, ezt Ő SEM tudná megcsinálni.]

A számlát csak te tudod bezárni.

Esetleg nem magánokiratba foglalt meghatalmazás tud segíteni, keress egy közjegyzőt, ő elmondja, hogy mennyibe fog fájni, és mennyire járható út.

2016. febr. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem kell rá egy nap, fél óra elég. Az országban van egy halom CIB-fiók, nem igaz, hogy nem futsz bele egybe sem, és nem tudod rászánni ezt az időt. Banktitok miatt senki sem szüntetheti meg a számládat helyetted.
2016. febr. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mindenki a saját életéből indul ki, nekem ez nem így működik hogy " nem igaz hogy nincs rá időd. " Nektek lehet van, nekem nincs.


A lényeg hogy csak bonyolult folyamatok során lehet felhatalmazni valakit hogy leállítsa helyetted, szóval az elkövetkezendő hónapokban valahogy muszáj időt szorítanom rá. Köszi a válaszokat, még akkor is ha valamelyiknek semmi értelme sem volt. :)

2016. febr. 15. 11:02
 9/12 anonim ***** válasza:

A számla bezárása hétköznapian szólva "nagyon nagy lépés".

Onnantól fogva nincs visszaút és minden kapcsolódó szolgáltatás is megszűnik.

Nem véletlenül van nagyon alaposan szabályozva és attól nem lehet eltérni.


Meghatalmazás kell, de még ügyvéd által ellenjegyzett is kevés.

Közjegyző előtt tett (külföldön konzul előtt tett) meghatalmazást viszont természetesen elfogadnak, azt mindenhol el kell fogadni.


Ennek a díja viszont nem kevés. Sokkal több mintha vársz addig és fizeted a számlavezetési díjat, amíg meg tudod szervezni a szabadságot és hogy elutazz a másik városba.


Nem tudom mennyi a havi díj, de egy-két hónap nyilván nem olyan sok.

A kapcsolódó szolgáltatásokat viszont telebankon, esetleg netbankon is meg lehet szüntetni. Így azoknak már nem lesz díja és lassabban növekszik a mínusz.


A számlára gondolom azért nincs szükség mert azóta már találtál másik banknál jobb számlacsomagot, ugye?

2016. febr. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%
Egyre gyanúsabb, hogy a kérdező nem a saját számláját akarja megszüntetni, hanem valaki másét.
2016. febr. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!