Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adóstársként mit tehetek?

Adóstársként mit tehetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Leírom a kis történetünket.A nővéremnek ezelőtt 5 évvel aláírtam egy papírt (amit már bánok),hogy adóstársa leszek hogy tudjon házat venni.Na de nem fizette a hitelét így 2013.06.20. napján felmondásra került a hitel.A minap kaptam kézhez a levelet,hogy 5.552.407 ft-al tartozik és hogy végrehajtásra adták a hitelt.Na de abból a házból amit a hitelre vett a nővérem egy éve már hogy kiköltözött egy másik házba.Ő gyesen van 1 éves kislányával meg még van neki 3 nagyobbik lánya (mind kiskorú).Nekem van munkahelyem dolgozom.Az lenne kérdésem,hogy innentől kezdve hogy a bank átadta végrehajtásra a hitelt mennyi idő múlva kezdhetik a letiltást?Sajnos a nővérem mint fő adós nem akar tájékoztatni semmiről így nekem kell kézhez venni a dolgokat.További kérdésem az lenne hogy a nővérem családipótlékából illetve gyes-ből vonhat-e a bank,és ha sajnos arra kerülne a sor perelhetem-e vlahogy megelőzhetem-e a letiltást?Köszönöm a válaszokat
2016. febr. 8. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Hát, ez annyira bonyolult ügy, hogy egyszerű halandó nem tud segíteni - szerintem. Kellene egy ügyvédet fogadnod, vagy ha arra nem telik, akkor a bíróságokon szokott lenni ingyenes jogsegély, hogy mit tudsz tenni?


"A minap kaptam kézhez a levelet,hogy 5.552.407 ft-al tartozik és hogy végrehajtásra adták a hitelt.Na de abból a házból amit a hitelre vett a nővérem egy éve már hogy kiköltözött egy másik házba..."


Na ez az, ami a bankot egy cseppet sem érdekli, sem a végrehajtót.

Egyébként akkor most mi van a házzal? Üresen áll vagy valaki lakja?

2016. febr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És még valamit nem értek: 2013 óta Téged nem is keresett a bank, mint adóstársat, hogy fizess a nővéred helyett??
2016. febr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, mivel aláírtad a papírt és mivel elvileg beszámítható, felelős döntés meghozni tudó ember vagy, így vállalnod kell a következményeket. És van egy rossz hírem. Nem fognak megállni a fizetés letiltásnál. Egy idő után be sokkal majd a bank és a végrehajtó is, elárverezik a házat, ha az nem fedezi a tartozást, akkor majd viszik amit érnek, a te neved lévő kocsit, lakást stb. Bár azért 5,5 M-et remélhetőleg ér a ház, amit vett.
2016. febr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Üresen áll igen a ház amire a hitelt felvette és igen a bank eddig a percig felém sem nézett azt se tudtam hogy nem fizeti a hitelt.Jelenleg amúgy párom szüleimnél élünk,de feltehetően míg ez az ügy nem zárul le külön sem tudunk menni! :( Persze tudom azt hogy aláírtam a papírt meg ez a bankot nem érdekli hogy most mi a helyzet.Amúgy volt valaki már hasonló helyzetben?Perelni ilyen esetben megéri?
2016. febr. 8. 15:40
 5/8 anonim ***** válasza:

"Jelenleg amúgy párom szüleimnél élünk,de feltehetően míg ez az ügy nem zárul le külön sem tudunk menni!"


Ezt sem értem, hová akarnátok külön menni? Az üresen álló házba? Az kinek a nevén van? Mert ha pl. mindkettőtökén (a nővéredén s a Tiéden), akkor eleve felesleges pereskedni.

Szóval mondom, nem egyszerű az eseted, s a pontos tények ismerete nélkül felelőtlenség lenne bármit is mondani...

2016. febr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt nem értem hogy mire fel akarsz perelni? Te vagy a fedezet nemfizetés esetén. Tudtál róla, aláírtad, akkor most bevasalják rajtad. Ahogy engedélyt adtál rá. Mit perelnél ezen? Végrehajtanak rajtad, megnézik mi van a neveden, ingatlanok, számlák, fizetésletiltás.
2016. febr. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Te és a nővéred egyetemlegesen feleltek a tartozásért. Nézz utána, hogy ez mit jelent.

Ki kell fizetni a tartozást, utána indíthatsz polgári peres eljárást a nővéred ellen, de ha a bank nem tud pénzt kicsikarni tőle, gondolod, hogy te majd tudsz?

Röviden lényegre törően: szopás van. Soha senkinek nem vállalunk kezességet, és adóstársnak sem megyünk.

2016. febr. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

A nővérednek soha az életben nem lesz annyi pénze,- ha be is perelnéd-, ekkora banki tartozás mellett, hogy abból neked is jusson!

Élete végéig letiltása lesz...


Azt szokták mondani, hogy a családban marad!

2016. febr. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!