Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri az OTP-ben pénzt lekötni?

Megéri az OTP-ben pénzt lekötni?

Figyelt kérdés

Sosem kötöttem még le...kiváncsi lennék ez hogy megy?

ha egy olyan 30-40 ezret lekötök 4 hónapra, az mennyi lesz mikor kiveszem?

(vagy ez nem kamatozik?)


olyan lehetőségek vannak h:

-bizalom 4 hónapos forintbetét

-bizalom EXTRA 4 hónapos forintbetét

-direkt betét

-fix

-standart betét

-változó



2016. jan. 23. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyi a kamat.

De a legtöbb helyen eleve 100.000 forint a minimális összeg és 40.000 ft még 4%-os kamattal is csak kb. 450 ft-ot kamatozna 4 hónap alatt. És ez manapság irreálisan nagy kamat...

2016. jan. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

Bizalom Extra 4 hónapos esetén: 2.5MFt alatt ÉVI(!!!) 0.2% a kamat, azaz 4 hónapra ennek a haramada: 0.066%. 30000Ft-nál ez kb 20Ft (húsz Forint). Ebből lejön 16% kamatadó, marad kb 17Ft.

Ha mondjuk 1% valamelyiknek az éves kamata, akkor nyilván 5x17Ft=85Ft (igazából 83, mert nem egész 17Ft 0.2% esetén) lenne a kamat 4 hónap alatt...

2016. jan. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a netbankban kitöltöd a "lekötés adatai" táblázatot és rákattintasz az "elküld"-re, akkor kiszámolja, hogy a futamidő végén mennyi lesz a kamat.

30-40 ezret szerintem le sem lehet kötni, a minimum összeg 50e szokott lenni, de van olyan lekötés, ahol 100 vagy 150, ennek utána kell nézni.

Az előkalkulációhoz bármekkora összeget beírhatsz, itt még nem nézi, hogy rendelkezel-e az összeggel, azt csak a megerősítés után derül ki.


A felsoroltak közül egyébként a bizalom extra fizet a legjobban, de ahhoz X időn belül beérkezett új forrás kell. Én most nyomtam rá egy kalkulációt: 150e lekötésénél (ennyi a minimum) a 4 hónap leteltével 99Ft lesz a kamat. :-)


Tehát röviden: nem, nem éri meg lekötni kis összeget, igazából a kamat szempontjából nagyot sem. A lekötés egyetlen haszna, hogy a lekötött betéthez a kártyáddal nem lehet hozzáférni, így ha ellopják, nem tudnak három plazmatévét venni online boltban.

De ha csak a kamat miatt érdekel, akkor szerintem felejtős...

2016. jan. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!