Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit csináljak ebben a helyzetben?

Mit csináljak ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Szeptemberben nyitottam számlát az OTP-nél és kártyát is kértem hozzá. A nő ügyesen rábeszélt egy kártyára, amiről eurót olcsóbb felvenni, mint forintot.

Úgy volt, hogy megyek külföldre és sürgősen kellett a kártya, nem volt időm, 1-2 hetet várni. Aztán az utolsó pillanatban, amikor már összecsomagoltam, meg minden, mégsem jött össze.

Munkát itt azóta sem találtam. 1. azért, mert egyszerűen nincs, csak ismik által lehetne bejutni 1-2 helyre, ami van a városban. 2. volt egy kisebb balesetem és nem nagyon bírom még a 12 órás állást

Na de a lényeg, hogy küldtek egy levelet pár hete, hogy 12 ezer ft tartozásom van! Az tegnapra 16 ezerre emelkedett.

Sajnos nem tudom kifizetni és a nő a telefonban egyszerűen nem tudja megérteni. Ha bemegyek, akkor mi lesz? Lehet kérni részletfizetést? És akkor nem emelkedik tovább az összeg?

Előre is köszi a normális válaszokat, a rossz véleményeket mellőzzétek :)


2016. jan. 21. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Legjobb talán az lenne, hogy kölcsön kérsz valakitől, kifizeted a tartozást, és megszűnteted azt a számlát.

Ha mindenképp kell másik, akkor biztos, hogy másik banknál lehet nyitni olyan számlát, aminek nem nagyon van havidíja, vagy akciósan 1 évig ingyenes.

Azt kétlem, hogy bármiféle kedvezményt vagy részletfizetést adnának az OTP-nél. Olyan sincs, hogy nem emelkedik az összeg, mert gondolom van a számlavezetésnek, meg a kártyának is párszáz forintos havidíja. Az ügyintéző nem is határozhat kedvezményről, plusz te aláírtad a szerződést, amiben nincs benne, hogy anyagi problémák esetén nem kell fizetni.

2016. jan. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos a kölcsönkérés lehetetlen. Talán megpróbálok eladni valamit a neten, de abból is mire lesz valami :(


És az mit jelent, amit írtak a levélben:

"ha nem rendezi tartozását, akkor az üzletszabályzat alapján a devizaszámla szerződését 02.01. napjával felmondjuk"?

2016. jan. 21. 12:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt, hogy megszűnik a számlád. Tekintve, hogy 16 000 Ft összeg sincs rajta, sokat nem vesztesz vele.
2016. jan. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

az előbb jött egy új levél.

Átveszi a NAV az ügyet és 1 hét alatt 35.000 lett a 16.000-ből...


A 16-ot nem tudtam kifizetni, akkor több, mint a duplájával mégis mi a fenét csináljak? :((((

2016. jan. 25. 14:53
 5/5 anonim ***** válasza:
keríts valahonnan pénzt, mert jövő hétre lesz még 70 000 is...
2016. jan. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!