Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek normális ez a...

Szerintetek normális ez a banki eljárás?

Figyelt kérdés

Van egy számlád, amire régiós összehasonlításban rengeteg költséget fizetsz. Hozzá kell tenni, hogy a bankadó előtt is nagyon drágák voltak a magyar bankok ilyen szempontból. Lehúzzák a pénzt, és egy kétezer forintos tartozásért naponta felhívogatnak, majd kb. két hónap múlva a már 3-4 ezer forintos tartozást odaadják behajtónak, aki nem mondja meg a cég nevét amely érdekében eljár, hiába kérdezel rá, úgy ejti ki a cégnevet, hogy ne értsd, egyébként direkt, hogy ne tudj rákeresni. A telefonszám tulajdonosa titkosítva van, tehát fogalmad sincs, hogy a bank kinek adta ki a személyes adataidat, valószínűleg nem egészen tisztességes társaságnak, mert egy tisztességes társaság nem titkolja a kilétét és a tulajdonosi hátterét.

Mire a behajtóhoz kerül ő addig húzza a dolgot, míg az ötszörösére duzzad az összeg, felszámol olyan költségeket, amelyeket nem részletez neked, mivel nem ismered a cég kilétét, ezért utána se tudsz járni, és utána a bank mindezt kifizetteti veled.


Tényleg jogos a havi 2-3000 forintos számlavezetési díj?

Számoljunk már utána. Van egy teljesen üres számlád, amelyen nincs pénzforgalom, tehát rá se kell nézni, éppen ezért véleményem szerint teljesen indokolatlan ez a horribilis összeg. (Mint már említettem a bankadó előtt is drága volt a bankolás.) Amennyiben egy bank rendelkezik 100 000 ügyféllel, ami a felnőtt lakosság 1,25%-a, tehát nem irreális, akkor abban az esetben, ha mindenkitől kétezer forintot szednek el havonta, az éves szinten 2 400 000, azaz kétmilliárd négyszázmillió forint. 2013-as adat, Magyarországon az összes banknál együttvéve dolgoztak 27 000-en, tehát egy bank mondjuk olyan kétezer alkalmazottal rendelkezik. A mezei banki alkalmazottak, akik a foglalkoztatottak nagy részét teszik ki, nem keresnek olyan jól, tehát csak ebből az összegből iszonyatos banki prémiumokat lehet fizetni a felső vezetőknek.


Arról még nem beszéltünk, hogy a legtöbb pitiáner párezer forintos tartozás, amely abból keletkezik, hogy az ügyfelek megfeledkeznek a bankszámlájukról, mire elér a behajtóig, addigra tizenezer forintos lesz, és a bank is jól jár vele nyilván, mert a többletköltség nem csak a behajtóhoz kerül.


Naponta háromszor felhív a bank, amíg nem adja ki a tartozást követelésbehajtó cégnek azzal a címszóval, hogy neki tájékoztatási kötelezettsége van feléd, holott nem azért hív, mert tájékoztatni szeretne, azt elég lenne havonta egyszer is hanem azért, hogy addig zaklasson, amíg ki nem perkálod a lét, mivel ezek a kis összegek gyakorlatilag behajthatatlanok.


Mindemellett szintén régiós összehasonlításban a magyar bankok adnak a legkevesebb kamatot az alapkamathoz képest már tizenegynéhány éve, tehát ez se tegnapelőtt kezdődött.


Tudom, hogy sokan azt mondják majd, hogy miért nem fizeti ki azt az ember azt a kevés pénzt de van, aki mondjuk ennyit sem tud nélkülözni, viszont különféle okok miatt muszáj bankszámlát tartania.



#bank #behajtás #behajtó cég #banki költség #banki törvénytelenség #követeléskezelő cég
2016. jan. 20. 22:43
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

"Persze, hogy amikor érkezik a számlára pénz, akkor már elengedi a számlavezetési díjat. Ad neked egy tízezrelék vagy egy ezrelék kamatot, és amit beraktál pénzt, azt 24-25%.os THM-mel hitelezi. Magyarul te kaptál kétezer forintot, mert kölcsönadtad a pénzed, ő nyert rajta hússzor annyit."


Ezzel újat nem írtál, régóta így működik a dolog, nem kell hitelt felvenni és nem gazdagítod a bankot.

Most hogy jön ide már a thm? Eddig a "hatalmas" számlavezetési díjjal volt bajod.

2016. jan. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

"Ezzel újat nem írtál, régóta így működik a dolog, nem kell hitelt felvenni és nem gazdagítod a bankot."


Szerinted miből hiteleznek a bankok? A bankok folyószámláikra szóló követelése a hitel, tehát a pénzed nélkül nem tudnának hitelezni. Te kölcsönadod a pénzed, hogy hitelt nyújtsanak belőle, vagy legalábbis fedezetként szolgáljon a hitelszámlára folyósított összeg mögött, és ezért kapsz egy ezrelék vagy egy tízezrelék kamatot, ha nem kötöd le a pénzed. Ha lekötöd, akkor kapsz érte 2-3%-ot. Ők pedig bezsebelik a többi huszonegynéhány százaléknyi kamatot, amikor a pénzed nélkül nem is tudnának hitelezni. Emellett pedig még számlavezetési díjat is felszámolnak, és nagy kegyesen le tud mondani a számlavezetési díjról a Raiffeisen, amikor nem is tudna bankszámlapénz ellenében hitelezni, ha te nem tennéd be a pénzed. Érted már?

2016. jan. 21. 20:24
 23/26 anonim ***** válasza:
Te most feltaláltad a kereket? Amióta léteznek bankok, ez a hitelezés alapelve. Semmi újat nem mondtál, ami évszázadok óta ne létezne.
2016. jan. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

"Te most feltaláltad a kereket? Amióta léteznek bankok, ez a hitelezés alapelve. Semmi újat nem mondtál, ami évszázadok óta ne létezne."

De miért kapsz ilyen keveset a pénzedért?

2016. jan. 21. 22:16
 25/26 anonim ***** válasza:
Mert 1% környékén van a hivatalos infláció. Soha sehol nem fizetnek az infláció többszörösét kitevő kamatot.
2016. jan. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Tartozol. Fizess!

A többi lényegtelen blabla...

2016. jan. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!