Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Célszerű lenne a lenti dolog?

Célszerű lenne a lenti dolog?

Figyelt kérdés
Most éppen egy lakásban élünk. (3 tagú család vagyunk) Kinéztünk egy gyönyörű 30 milliós házat. Szerintetek célszerű lenne eladni a lakást (15 mill.) és felvenni 10-15 millió Ft hitelt vagy nem?
2016. jan. 20. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van penzetek ra es nincs jobb befektetesi lehetosegetek, akkor igen. Kulonben nem.
2016. jan. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha van rá pénzed, igen. Ha nincs, nem.

(Nem is biztos, hogy kapnátok rá ekkora hitelt, a fizetésetektől függ)

Ismerősöm felvett 7 millió hitelt, 8 éve fizeti és most 11 milliónál tart (jó, igen, tudom, az svájci frank volt. Csakhogy most nagyon alacsony a kamat, de épp ezért előbb-utóbb növekedni fog, s lehet, hogy még a gyereked is a felvett 11 milliós hitelt nyögné... Ha meg felsőoktatásba menne, akkor még ott a Diákhitel és kész, elvágtad egy életre... Inkább egy lakás vagy kisebb ház, de biztonság... szerintem...

2016. jan. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

javítok: lehet, hogy még a gyereked is a felvett 10-15 milliós hitelt fizetné.

Épp a minap írt egy 20 éves lány, hogy anyukája meghalt és hatalmas hitel maradt a nyakán :-(

2016. jan. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kiszámoltam Neked (2-3 vagyok)

15 millió ft felvétele esetén, nettó 150-250 ezer ft közötti jövedelem esetén 20 évre havi 112 ezer ft a törlesztő, 30 évre 95 ezer ft. Biztos, hogy ezt mindig, mindenkor, állásvesztés, betegség esetén is ki tudjátok fizetni?

2016. jan. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez rengeteg pénz. Fennáll a veszélye, hogy elveszítik a munkahelyüket a családban a keresők egy két három év múlva egyszer csak és akkor nem lesz miből fizetni a hitelt. A sors pedig hozhatja azt, hogy a bank ráteszi a kezét majd a házra mint sok százerer embernél jelenleg is így van, s akkor se ház se lakás. A biztosat a bizonytalanért odaadni... Hitelbe? Nem éri meg. 15 milliót átlag magyar 25 év alatt se termel ki. Megéri 254 évig nélkülözni úgy, hogy van rendes saját fedél a fejetek felett? Manapság nem. Szerintem. De ez csak egy érvelés! Ha jól kerestek és nyugaton éltek mérnökök a szüleid akkor azt hiszem nincs gond, legfeljebb emigráltok ti is nyugatra ha beüt a krach.
2016. jan. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!