Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez most hogy is van pontosan...

Ez most hogy is van pontosan a hitelnél?

Figyelt kérdés

Igényelni akarok hitelt lakásvásárláshoz.


Amíg el nem bírálják a hitelt, addig még nem kell fizetnem a törlesztőt, gondolom. Ha pedig már megkaptam a hitelt, akkor már be is költözhetek a házba?


Mert albérletet és hiteltörlesztőt nem tudok egyszerre fizetni. Csak ezért kérdezem.


2016. jan. 19. 06:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

1) ne vegyél fel hitelt, ha ennyire nem világosak a dogok, mert a végén a parlament előtt fogsz tüntetni, hogy téged a bank becsapott


2) természetesen onnantól kell fizetni a hitelt, hogy azt folyósították, a szerződésben benne lesz az első fizetési határidő dátuma


3) akkor költözhetsz be, ha a tulaj átadta neked az ingatlant. Erre nézve nincs szabály, bármiben megegyezhettek, és azt bele is kell írni az adásvételi szerződésbe. Ha az ingatlan lakott, akkor a tulaj simán kikötheti, hogy ő mondjuk 3 hónap után költözik csak ki, te meg eldöntheted, hogy így is megveszed, vagy keresel olyat, aki azonnal átadja.


4) mindig legyen valamennyi tartalékod, hogy egyszerre a tied legyen az új ingatlan is, és a régi is, mert bármi közbejöhet, csúszhat a földhivatali bejegyzés, a banki folyósítás, és nagyon rossz dolog hirtelen az albérleten kívül találni magad úgy, hogy az újba meg még nem tudsz beköltözni.


Mivel úgyis a törvények szerint minimum 20% önrésszel kell rendelkezned, ezért gondolom nem olyan nagy dolog még 1-2 havi albérlet pénzt hozzácsapni, ha már házat akarsz venni. Valamint azzal is számolj, hogy az ügyvéd, a földhivatal sincs ingyen, banki költségek is lehetnek, szóval nem árt ha ezekre eleve van legalább 150-200 ezred félrerakva.

2016. jan. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

"Amíg el nem bírálják a hitelt, addig még nem kell fizetnem a törlesztőt,gondolom"


Jól gondolod, hiszen ha nem bírálták el, akkor még NEM KAPTAD MEG, akkor milyen törlesztőt fizetnél? :-)

Ha megkaptad a hitelt, az még nem jelenti azt, hogy azonnal beköltözhetsz a házba, hiszen azért előtte még kellene kötni egy adásvételi szerződést, ha használt lakás vásárlásáról beszélünk, akkor az ott lakónak ki kell költöznie, stb.

De a helyedben addig nem mennék ki az albérletből, amíg meg nem kapod a hitelt - mert lehet, hogy kedvezőtlenül bírálják el: számos feltétele van, ami miatt esetleg mégsem kaphatod meg.

2016. jan. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Első, sokkal szebben, pontosabban leírtad, mint én, gratula!

(2-ik vagyok)

2016. jan. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem akarok addig kiköltözni, önerőm nincs, jelzálog lesz, de folyamatosan gyűjtögetek. Fundamenta hitel lesz, nem rendes banki, úgyhogy a tanácsadóm is segít majd, csak ez a kérdés jutott eszembe tegnap este. De már a fundamentát is megkérdeztem, és igen, addig nem kell fizetnem, míg meg nem kapom.


És természetesen olyan házat fogok választani, ami egyezik az igényemmel. Addig pedig, amíg nincs célingatlan, nem is igényelem meg a hitelt.

2016. jan. 19. 09:12
 5/13 anonim ***** válasza:
A lakás árán túl számolj egy csomó egyéb költséggel, pl. ingatlanbecslési díj, közjegyző, költöztető, zárcsere...
2016. jan. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ügyvédi díj, bebútorozás, tisztasági festés, amit írtak feljebb földhivatal, és még pár dolog. A lényegesebbekre már összeszedtem a pénzt, pontosabban mire oda jutunk már meglesz. Egyedül a zárcserére nem gondoltam még.
2016. jan. 19. 09:37
 7/13 anonim ***** válasza:
A közjegyző nem ügyvéd, az a hitel felvételéhez kell majd, függetlenül a lakásvásárlási szerződéstől. Fix, szabott tarifával dolgoznak.
2016. jan. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, csak folytattam a felsorolást.
2016. jan. 19. 11:17
 9/13 anonim ***** válasza:

"önerőm nincs"


AKkor nem fogsz lakáshitelt kapni!


És ez nem a bankokon múlik. Törvény írja elő a bankoknak, hogy nem lehet nagyobb a hitel, mint a biztosítékként felkínált ingatlan 80%-a, tehát vagy 20% önerőt fizetsz be, vagy egy másik ingatlant is bevonsz fedezetnek (természetesen egy olyat, amin nincs hitel)

2016. jan. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egy újabb öntudatos nincstelen, akinek gondot okoz egy hónap albérlet és törlesztő egyszerre történő kifizetése, egy zárcsere néhány ezres költsége, de közben "csittet" kiált.


Mindig viccesek az ilyen emberek, a következő kérdésed már most kiírhatod: "miért nem adott a szemét bank hitelt"


ui: tudom ezután szokott kiderülni, hogy valójában százmillióid vannak, mert beismerni, hogy egy mezei banki hitelezési folyamatot sem ismersz alapszinten marha ciki lenne,

2016. jan. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!