Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » K&H-nál vajon tudnánk hitelt...

K&H-nál vajon tudnánk hitelt felvenni?

Figyelt kérdés
Jelzáloghitelről van szó, férjem jövedelme 120.000, (nettó), én gyeden vagyok, 81.000 Ft nettó (+ családi pótlék, de ezt nem számolják be) van egy 31.000 Ft-os autórészletünk, és egy 200.000 Ft-os hitelkeret, amit nem szeretnénk megszüntetni. Van még 2 hitel, de ezt kiváltjuk abból, amit felveszünk, tehát nem kell beleszámolni. Az ingatlan kb. 5-6 milliót ér. 2 millióra lenne szükségünk, amit részben lakásfelújításra, részben a már említett 2 egyéb hitel kiváltására fordítanánk. Mik az esélyek? A bank már végzett kalkulációt, elvileg működik, de attól még semmi nem biztos. Hozzáértőket kérdeznék, milyen tapasztalata van, ilyen feltételekkel adnak-e most hitelt a bankok? Ja, lehetőleg maradnánk a k&H-nál!
2010. márc. 24. 11:39
1 2
 1/11 anonim válasza:
Az autóhitelt bankszámláról vonják, vagy csekken fizetitek? Ha csekken fizetitek akkor nem kell bevallani és nem kell számításba venni. A hitelkeretet nagy valószínűéggel meg kell szüntetni, mert a KH 20ezer/hó költségként számolja. 2Milliót simán tudtok igényelni 5-6M ingatlanra. Az furcsálom, hogy a GYED összegét nem fogadják el, hiszen a bankok többsége elfogdja. Szerintem jobb ajánlatot is kapnátok mint a KH. Ha segítségre van szükségetek jelezzétek egy e-mailben.
2010. márc. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mindent számláról fizetünk. Úgyhogy be kell vallani. A Budapest Bank pl. csak 5 %-át veszi a hitelkeretnek, mint törlesztő, egy bizonyos jövedelem felett, 75 vagy 80 ezer felett, most nem tudom. Az nem megoldás, ha nem számlakivonatot viszünk, hanem bérpapírt? Úgy tudom, azt is lehet. Vagy jellemző, hogy ennek ellenére bekérik a számlakivonatot?
2010. márc. 24. 12:39
 3/11 A kérdező kommentje:
A családi pótlékra írtam, hogy nem számolják be!
2010. márc. 24. 12:41
 4/11 anonim válasza:

A számlakivonat mindenképpen szükséges. A munkabért két fajta igazolással kell igazolni. Munkáltatói igazolás mindenképpen és az utolsó 3 havi bankszámlakivonat, ha készpénzben kapod a fizetésed akkor az utolsó lezárt évről szóló Apeh jövedelemigazolás.

Oh én néztem el. Valóban csak a családi pótlékra értetted. Ha viszont a férjed jövedelméhez hozzáadjuk a Gyed összegét akkor kaphattok a KH-nál hitelt, de csak akkor ha megszüntetitek a hitelkeretet. Tapasztalatból írom.

2010. márc. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Üdv! A KH sajnos nagyo sokat von le megélhetési költségként, egyébként teljesen jogosan. Fejenként 60ezer/hó költséggel számolnak, és tényleg nem számít be a GYES, meg hasonló.

Így a 120 nettó épp fedezi a megélhetést, kicsi az esély, hogy ezt kihozzák nektek, főleg hogy van meglévő hitel, de azért én drukkolok nektek!

A KH mostani tempója mellett max 3 hét alatt meg kell, hogy legyen a hitel, ha régóta vársz, szerintem ne áltasd magad, még van más lehetőség, a júniusi szigorítások előtt, inkább időben dönts.

2010. márc. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi, már voltunk egy Budapest Bank fiókban, ott egyszerűbbnek tűnik a dolog, állítólag ha meg vannak a papírok, 10 nap alatt dönteniük kell, hogy jóváhagyják vagy elutasítják, különben 30 ezret fizetnek nekünk (?) Ez valami akció lehet... Remélem itt esélyesebb a dolog, holnap már megyek is a térképmásolatért és a tulajdoni lapért...
2010. márc. 24. 17:34
 7/11 anonim ***** válasza:
írj emailt, segítek
2010. márc. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Kedves Érdeklődő!


Küldjön emailban egy telefonos elérhetőséget és felveszem önnel a kapcsolatot!

Megtaláljuk a legjobb megoldást igényüknek megfelelően.

2010. márc. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de már beadtuk a tulajdoni lapot, várjuk az értékbecslőt, ha nem sikerül, beszélhetünk. És köszönöm!
2010. márc. 25. 22:08
 10/11 anonim ***** válasza:

BB és KH Bank is szigorú jövedelem tekintetében. nem írtad, hány eltartott családtag van, így nem tudok kalkulálni.

www.bankhitel.ws

2010. márc. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!