Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP vagy Fundamenta lakáskassz...

OTP vagy Fundamenta lakáskassza a jobb?

Figyelt kérdés

10évre kötném a szerződést, havi 20ezer Ft-tal!

20/L



#OTP #Fundamenta lakáskassza
2015. dec. 21. 00:22
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem ajánlom egyiket sem. Főleg nem 10 éves szerződéssel. Addig, amíg csak befizetni kell, szépen nő a pénzed, aztán mikor eljön a kifizetés/lakásvásárlás ideje, akkor hirtelen sóhivatalként működnek, küldözgetnek ide-oda, és a végén örülsz, ha valamilyen formában legalább egy részéhez hozzájutsz a pénzednek, és nem bukod el miatta a foglalót.
2015. dec. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindegyik ugyanolyan jó lakáscélra, bármelyiket kötheted.

Amiért most az OTP-t választanám, a nyitási költségre vonatkozó akciós kedvezmények, abból is az alábbi típus:

Egy havidíjért (tehát max 20.000Ft-ért) bármilyen futamidejű szerződést köthetsz hűségvállalási kötelezettség nélkül. Ez azért jó, mert ha a pénzre szükséged van még a futamidő lejárata előtt, hozzáférhetsz a megtakarításhoz levonások nélkül is. 4 év után jár a 30% állami támogatás bármikor, ha lakáscélt igazolsz. A Fundamentánál a nyitási költség a szerződéses összeg 1%-a, ami pl egy 20.000Ft-os 824-es módozatú lakáskasszánál 80.000Ft

Az előző válaszolónak annyiban igaza van, hogy ismerni kell a működési szabályokat, tehát mielőtt fel szeretnéd használni valamilyen lakáscélra, teljesíteni kell a kiutaláshoz szükséges feltételeket, ezért érdemes ezeket alaposan megismerni, nehogy ebből később kellemetlenséged legyen. Ha sürgősen kell a pénz, választhatod azonnali kiutalást, de ekkor számítani kell rá, hogy a megtakarításból levonnak 3%-ot és nem leszel jogosult a kedvezményes hitelrészre sem, de ez mindegyik pénztárra igaz. 4 év után, a 3 hónap kiutalási időt kivárva viszont megkaphatod a teljes megtakarításodat kamatostól a támogatással együtt, ha igazolsz valamilyen lakáscélt.

2015. dec. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2:

Az azonnali kiutalásról annyit, hogy azt sehol nem fogják elmondani, és leírva sem találod, hogy az állam általában több mint 1 éves csúszásban fizeti a támogatást, tehát ha azonnalit kérsz, akkor nagy eséllyel nem csak a 3%-ot bukod, hanem úgy 100 ezernyi támogatást is.

2015. dec. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as, az állami támogatást ügyfélévenként írják jóvá, ami évente maximum 72.000Ft. Amennyiben tört időszakra esik az azonnali kiutalás, akkor a támogatásnak csak időarányos részét nem kapja meg a takarékoskodó, ami nem egészen ugyanaz, mint amikor a saját befizetésekből is jelentős összeget bukik valaki egy idő előtti szerződés bontásból (lásd pl Unit Linked biztosítások visszavásárlási értéke).

Összességében szerintem jóval több a pozitívum, mint a negatívum a lakástakarékoknál, tehát akinek van, vagy lesz lakáscélja, mindenképpen megéri megtakarítani, már csak azért is, mert a hozam garantált, előre meghatározható. Manapság a bankbetétekre minimális a kamat, az egyéb megtakarítási formák többsége kockázatos, lehet akár negatív is a hozam, így a lakástakarékok felértékelődtek.

2015. dec. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Feleségemnek és nekem volt kettő, egy OTP-s és egy Fundamentás.


Ha ugyanazok a feltételek, akkor gondolkodás nélkül a Fundamentát választanám, sokkal gyorsabban és rugalmasabban válaszoltak. Pl. az egészet letudtuk egyben, mindkét helyen. OTP-nél bementünk, 8 nap múlva vissza kellett menni, mert addigra számolták ki, hogy mennyi is a tartozás, de az csak aznap volt érvényes, szóval aznap futni kellett, hogy még meglegyen az utalás is. Fundamentánál beletelefonáltam hasonlóra számítva, erre kérdezték, hogy még aznap akarnám utalni, mert mondják a konkrét összeget, és ennyi. :)

Földhivatali papírt fundamenta 1 hónap alatt, otp 3 hónap alatt küldte ki.


Ettől függetlenül viszont csak négy évre kötném, az éri meg a legjobban. Hosszabbítani még úgyis lehet, de én inkább megoldanám, hogy 4 év múlva felhasználom (családtag nevére is lehet a számla), és kötök egy újat.

2015. dec. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4:


Marcsival meg Cirmossal is összevethetnéd ennyi erővel, mert mindig van rosszabb.


Ami tény, én 5 évre kötöttem, 4,5 évnél azonnalit kértem, és a "tört időszak" miatt közel 2 évnyi állami támogatást buktam. Ugyanis az állam ekkora csúszásban volt épp. Ha várok 1,5 hónapot, akkor megkapom azt a részt is, csak akkor bukom a lakást.


Így utólag nézve egy szimpla megtakarítási számlával jobban jártam volna, és sokkal kevesebb a macera (oda-vissza küldtek az ügyintézők egymásnak ellentmondó infókkal).

2015. dec. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 66 %-os barátunk kicsit el van tévedve. Nem merem gondolni, hogy tudatosan állít valótlant, de ha tudatlanul, az sem jobb.

Mindegy, ezzel nem is akarok foglalkozni. Mindkét lakáskassza jó, mindkettő ugyanazt a terméket értékesíti ugyanazon törvény alapján.

Nyugodtan kösd 10 évesre, azzal lehet a legjobban kijönni, ha okosan csinálod. A fundamenta egyébként egy sz...házi cég, de ez téged , mint ügyfelet ne zavarjon, ez csak a dolgozóiknak rossz hír.

2015. dec. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!