Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért vettek fel ennyien...

Miért vettek fel ennyien devizahitelt, ha a Fundamenta hitelénél nincs jobb?

Figyelt kérdés
Mivel csábították el a bankok a devizahiteleseket? Hiszen a számok magukért beszélnek.

2015. máj. 7. 09:50
1 2
 1/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
37%
Akkor is magukért beszéltek a számok. Mennyire vagy biztos abban, hogy 1-2-5-10-20 év múlva is a Fundamenta lesz a legjobb?
2015. máj. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk úgy, hogy miután 17 éve ugyanannyi a hitelkamatuk, elég valószínű.
2015. máj. 7. 09:55
 3/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
28%
Azért amikor 10% fölött volt a jegybanki alapkamat, akkoriban kétlem, hogy 5% alatt adták a hitelt.
2015. máj. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
58%

2006-ban pl volt egy kamatcsökkentésük. Az 9 éve volt, nem 17.

A félreértés elkerülése végett: jó dolognak tartom a lakás-előtakarékosságot. De főleg nem a hitel, hanem a támogatott megtakarítási részét. Maga a hitel résznél jelenleg is lehet találni jobb feltételeket.

2015. máj. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Most erre mit mondjak? Rossz az, aki rosszra gondol?

Igen, csökkentett kamatot a Fundamenta. Az áthidaló kölcsönét. Mert az kvázi piaci kamatozású. De én most a lakáskölcsönre gondoltam, annál biztos, hogy nincs jobb.

Én az egészet egyben tartom jónak, mert az igazi előnyeit szerintem így lehet kihasználni. De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy a bankok vajon mivel tudták elcsábítani az embereket? Kinek érte meg jobban 10,12, 15 százalékos kamatra felvenni hitelt? Nem értem.

2015. máj. 7. 11:42
 6/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
45%
A 2000-es évek közepén nem 10% körüli volt a devizahitelek kamata, hanem 5% körüli, néha kevesebb. Meg tele voltak ilyen-olyan akciókkal (kezdeti törelsztőrészlet-kedvezmény, "nyerhetsz" valami szart), illetve a csapból is a banki hirdetések folytak. A lakás-takarék (legyen az fundamenta vagy más) meg furcsának tűnt (nekem is), szerintem féltek tőle az emberek, vagy csak nem jól használták ki.
2015. máj. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ebben lehet valami.
2015. máj. 7. 12:13
 8/11 anonim ***** válasza:

A kamatok mértékét már nem tudnám megmondani, hogy voltak akkoriban, de azért elég sok cikk is jelent meg ezzel kapcsolatban, hogy a meglévő forinthitelt is érdemes lehet átváltani devizára. Én speciel konkrétan emlékszem 2004-ben egy Figyelős több oldalas cikkre ezzel kapcsolatban. Az árfolyam ingadozást megemlítették veszélyként ugyan, de "múltbeli" ( amik persze sosem mérvadók) adatok alapján nem feltételezték, hogy ekkora különbség lenne majd a 5- 10 év múltán.


Akkoriban azért sokat számított ha valaki fele annyi összegre fizetett mondjuk a fizetésének felét havonta, míg így másfélszer annyihoz juthatott szabad felhasználásban havi 10-15 -el kevesebbért, az akkori árfolyamok alapján.


Magunk példájából kiindulva, a 4,2 millióra fizetett 45 ezer helyett lett 6,2-re 33.000 Ft a havi törlesztés kezdetekben nem "csak kamat" akcióban. ami megint csak vonzó volt sokaknak, hogy x évig még annyit se kellett fizetni, ha olyan akciós ajánlatot választott. ( Azon felül, hogy szinte csak annuitásos hitelek voltak a piacon )

2015. máj. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Fehér Nándor ***** válasza:
100%

Akkoriban mi is fontolgattuk a Fundamentát. Hasonló volt a hiteldíj mutatója mint a devizahiteleknek, viszont az első öt év a gyűjtögetésről szólt.

A devizahitelből azonnal meg tudtuk valósítani elképzelésünket, a Fundamentával viszont csak 5 év várakozás után tudtuk volna.


Nem volt szerencsés egy rókát választani reklám arcnak, aki hírhedt tolvaj és csaló.

Tény, hogy a Raiffeisen bank reklámja is gyanút ébresztett, de sajnos nem eléggé. "csak az ingatlan értéke számít" lásd: [link]


A devizahiteleket jó nevű, nagy múltú bankok ajánlották, akikről sosem feltételeztük, hogy -akár szándékosan, akár szakmai hibák sora miatt- kárt fognak okozni nekünk. Ezek olyan bankok voltak, akikre szívesen rábízta az ember a pénzét korábban, érdemes volt kikérni a véleményüket a pénzügyi döntések előtt. Ők is melegen ajánlották a devizahitel konstrukciókat.

Viccelődtünk is, hogy a következő népszavazáskor Svájcra szavazunk, mert onnan több támogatást kapunk, mint itthonról, ugyanis a szerződéskötést megelőző 1 évben 16%-ot javult a forint a svájci frankhoz képest. Tehát Péter -a barátom-, aki korábban adósodott el devizában mint én, 16% árfolyamelőnyhöz jutott. Később persze kiderült, hogy az devizahitelben csak annyi a svájci frank, mint mackósajtban a brummogás. Támogatási szándék sincs a hátterében, viszont van spekuláció, és szerencsejáték.

Kiderült, hogy a devizahitelezés mögött olyan fogadások, derivatív ügyletek történtek, ami hozzájárult a forint akkori erősödéshez és későbbi gyengüléséhez, tehát Péter barátom 16% árfolyamnyereségéhez -akaratlanul- azzal járultam hozzá hogy magam is beléptem a devizahiteles játékba.

Olyan ez mintha egy piramisjátékot építettek volna rá a pénzrendszerre.

2015. máj. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A Fundamenta mögött német tulajdonosok állnak és a németeknél a róka a bölcsesség szimbóluma, mint nálunk a bagoly. Nem tudom, engem Sosem tartott vissza a róka. Akkor sem, amikor még nem tudtam.
2015. máj. 8. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!