Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha munkahely megszűnt számlára...

Győri Anikó kérdése:

Ha munkahely megszűnt számlára utalta a pénzt mi lesz vele? Vissza utalják Nekem? És kb mikor?

Figyelt kérdés
2015. dec. 6. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Először a munkahelynek utalják vissza, ök meg majd elutalják a jó számlára.
2015. dec. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
ott valami hazugság van a dologban,megszünt számlára nem lehet utalni,mint ahogy nem lehet utalni olyan számlára sem ahol a név és sz.szám nem egyezik.
2015. dec. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
De lehet.
2015. dec. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
az akkor nagybaj ,megszünt ,nem létező számlára utalni?! ?! mondjuk ,nem lepne meg ,bármi lehetséges e vidéken 😂
2015. dec. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elvileg megszűnt számlára lehetetlen utalni, mint ahogy törölt (=nem létező) emilcímre sem lehet emilt küldeni.

Legalábbis ezt hittem én...

Viszont egyik bankban nekem azt mondták, hogy a megszűnt számlaszámot másnak már nem adják ki újra, ezért, ha a megszüntetés után is küld rá valaki pénzt, azt a bankban személyivel (esetleg a régi, megszűnt szerződéssel) kp-ban kiadják. Próbáld meg!

2015. dec. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az attól függ milyen a bank rendszere, a legtöbb banki rendszer automatikusan visszautalja.

Egyébként azért lehet nem létező vagy lezárt számlára utalni mert az egyik bank nem tudhatja, hogy a másik bankban létezik-e egy bankszámla vagy sem, ugyanis ez banktitok.

Csak azt tudják ellenőrizni, hogy a számlaszám megfelel-e formai követelményeknek (ellenőrző kód helyes-e), de azt, hogy létező számla-e, azt nem.

2015. dec. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 balmabel válasza:
Ma pont ugyan igy jartam , nemsoka megyek a bankba es kiderul hogy ingyen dolgoztam-e vagy sem ?!
2016. márc. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!