Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehet önálló életet...

Hogyan lehet önálló életet kezdeni stabil munkahely nélkül manapság? Így merjek hitelt felvenni?

Figyelt kérdés
Olyan a munkám hogy nem számít hány éve van ott az ember, ha nincs elég megrendelés, akkor kirúgnak 5-10 embert egyik napról a másikra. Ha újra jól megy a cégnek akkor meg visszaveszik őket, mondjuk 1-2 év múlva. Feltéve ha ezalatt az illető nem halt éhen, talált másik állást. Én ettől rettegek hogy milesz ha engem is elküldenek, úgy hogy van egy lakáshitelem. A másik megoldás hogy albérletben kezdem az életemet, de ott is problémákat okozna a munkanélküliség, mert nem biztos hogy hazaköltözhetnék szülőkhöz gond esetén. Kispórolni egy lakás árát nem tudom ilyen kevés fizetésből, mert nem lakhatok itthon még 15 évig. Szüleim nagyon a hitel felé terelnek, gyűjtenek is nekem önerőt, másfél év mülva kell döntenem, hogy mit tegyek.
2014. dec. 1. 09:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben hitelfelvétel előtt inkább egy stabilabb munkahelyet keresnék. Másfél év alatt tudsz m,unkahelyet váltani. Addig meg teljesen felesleges arról agyalni, hogy felvegyél-e lakáshitelt vagy sem-
2014. dec. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hitelből önálló élet kezdése nagyon nehéz. Állandó függőségben élni a banktól évtizeden át. Tapasztalatból mondom. Én külföldi munkával vetettem ennek véget, anno nem mertem még meglépni, itthon próbálkoztam, hasonlóan gondolkodva mint Te, azután jött a hitelspriál, majd annak a leküzdése két évet vitt el, további 3 év alatt meg teljesen új életet kezdtem. Ennyi idő alatt tudsz annyit félre tenni, hogy önálló életet tudj kezdeni saját tulajdonú ingatlannal, vagy épp az ingatlan árának megtakarításával albérletben, ha nem mellőzöd a mobilitást (mert attól még a hazai munkahelyek sem lesznek állandók, akár egy multiról, akár hazai kkv-ról beszélünk itthon.).
2014. dec. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!