Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék felvenni a provident...

Szeretnék felvenni a providentnél kölcsönt, lehetséges?

Figyelt kérdés
Csináltam egy hülyeséget, emiatt 300 000 ft-ra lenne szükségem, állandó munkahelyem nincs, de a kölcsönre nagyon szükségem van, tudom, hogy sokat kell vissza fiztni, de más megoldásom nincs. Adnának így??

2014. okt. 12. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
szerintem ne vegyél föl a providenttől, több mint 600-at fogsz visszafizetni. nem lehet azt a 300-at részletekben kifizetni? a leg undorítóbb hitelező a provident, utánna márcsak az uzsorások vannak a sorban.
2014. okt. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
NE vegyél fel Provident kölcsönt inkább járd körbe a családot, barátokat, biztos van rá mód hogy összedobják. Csak NE a Providenttől és egyéb hasonló cégektől vegyél kölcsönt. Emellett persze a munkakeresés is megfontolandó..
2014. okt. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ok, csináltál egy hülyeséget, de miért tetéznéd rögtön egy másikkal? Nincs állandó jövedelmed? Akkor ez legyen az elsődlegesen megoldandó feladat, a Provident kölcsönt meg felejtsd el, mert egyébként sem kaphatsz.
2014. okt. 13. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Cáfolnom kell a válaszokat, pedig nem vagyok üzletkötő vagy ügynök a Providentnél.

De mi ez, hogy a legundorítóbb? És hogy 300-ra 600-at kell visszafizetni?

Egész nyugodtan pontozzatok le, de minek írtok baromságot, ha nem értetek hozzá?

Megnyitottam a honlapjukat MOST, beállítottam a csúszkát 300.000 Ft-ra, a visszafizetendő összeg 68 hétre 373.320 Ft, ez a legrövidebb futamidő.

A leghosszabb 100 hét, azaz majdcsak 2 év, de erre is "csak" 411.000 Ft-ot kell visszafizetni.


Azért ez nem olyan vészes, főleg, ha azt nézzük, hogy ez a leggyorsabb, ha az emebrnek szüksége van pénzre, és nincs rokon/barát, aki adjon.


Mi tavasszal vettünk fel 80-at, 94-et fizetünk vissza, az igazán nem sok, egy hitelkártya, folyószámlahitel, vagy egy személyi hitel rosszabbul kamatozik, és lassabban van meg. Nem véletlenül nevezik a P-t gyorskölcsönnek. Nekünk gyorsan kellett, 1 hét volt rá, el is intéztük ennyi idő alatt.

Nekünk sokat segített, és én csak ajánlani tudom. Persze olyanoknak, akik meg is kaphatják.


Mert a kérdező nem valószínű, hogy megkapja. Jövedelmet kell igazolni még ehhez is. Bár itt a csavar, és tudom, hogy erre céloztatok a 600 ezres visszafizetéssel. Akkor 600 ezer, ha az ember kéri az otthoni szolgáltatást. És sajnos nagyon sok a hülye, aki kéri is, mert nem tudja, hogy lehet nem-kérni, az üzletkötő meg persze hogy nem mondja, hisz neki így a jövedelmező, ebből kap jutalékot.

Át lehet utalni hetente a törlesztőt ingyen, bankszámlája már szinte mindenkinek van, vagy ha mégsem, a családban tuti van.

DE be lehet menni személyesen is a bankba, befizetni arra az adott számlára, és nem kerül semmibe! Vagy ha van is 100-200 Ft díja, akkor sem jön ki 300 ezerre! (Én fizettem már be idegen számlaszámra a számlavezető bankban, és nekem 0 Ft-omba került!)


Na de a lényeg: sok esetben olyanok is megkapják, akiknek semmi jövedelmük nincs, vagy szoc.segélyen vannak, és jellemzően ezek az "okos" emberek ugranak bele az otthoni szolgáltatásba is. Aztán persze, hogy nem győzik fizetni. A semmiből hogy is győznék?

Az ilyenek sírnak, hogy dupláját kell visszafizetni.

De

1. Utána kellett volna nézni, mielőtt hülyeséget csinál.

2. Tudja, hogy sunnyog, hogy törvénytelen, de belemegy, hogy pénzhez jusson, pedig azt is tudja, hogy nem fogja visszafizetni.


Ezt tapasztalatból írom, a családban is volt ilyen, hogy kiment az üzletkötő, beírta a havi jövedelmet annak, aki 20 éve nem dolgozik, csak segélyt kap. Odaadta kp-ban a pénzt, de ő is tudta, hogy kamuzik, hiszen az igénylő semmivel sem igazolta a (nem létező) munkaviszonyát.

Az is lehet, hogy ott helyben odaadott egy ötezrest az üzletkötőnek, de ez nem biztos. Csak hát ingyen hozzájutott több tízezer forinthoz, és ő nagyon jól tudta, hogy nem lesz miből visszafizetni. Azóta végrehajtónál van az ügy, de sosem lesz behajtva, mert szoc.segélyből nem lehet, ingatlan meg nincs a nevén.

Szóval így juthat pénzhez az is, aki amúgy nem juthatna. De ebben hibás az az üzletkötő is, aki a jutalékért csalt.


Ne dőljetek be az olyan információknak, amik nem pontosak, és olyanoktól származnak, akik csak felületesen ismerik a céget, vagy innen-onnan hallottak ezt-azt. Van honlapjuk, van ügyfélszolgálatuk, lehet érdeklődni, és ki is derül, hogy mégsem annyira rossz dolog ez, és sokat tud segíteni annak, aki ésszel veszi fel.

2014. okt. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ha nincs munkád miből fizeted vissza, ha meg nem tudsz időben fizetni, akkor tényleg felmegy még 600ezer felé is bőven.. max akkor éri meg felvenni, ha mindig pontosan fizetsz, de látatlanba is megmondom, hogy te nem fogod tudni fizetni
2014. okt. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazából dolgozom, de nem hivataosan, de ez csak átmeneti, meg amúgy kilátásban van munka bár nem hiszem hogy nekik ez elég.
2014. okt. 13. 21:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!