Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erste Banknál előfordult már...

Remi87 kérdése:

Erste Banknál előfordult már valakivel, hogy nem rögzítették a rendszerbe az ingyenes készpénzfelvételről szóló nyilatkozatát és emiatt jogtalanul terhelték a számlát tranzakciós díjakkal?

Figyelt kérdés
Erste Banknál nyilatkoztam 2 éve az ingyenes kp. felvételről, havi 2 alkalommal, 150. 000 Ft-ig. A nyilatkozat ellenére a bank levonta havonta a tranzakciós díjat (nincs időm minden hónapban checkolni a számlám és h mit nyúl le a bank), ezt most nem akarja jóváírni, csak az elmúlt egy hónapra. Két év alatt közel 30. 000 Ft-ról beszélünk . Nem rögzítette az ügyintéző a rendszerbe a nyilatkozatomat, de ők meg arra hivatkoznak, h ott az "apróbetűs" részben az ügyfél kötelezettsége :/ Hogy kaphatnám vissza a pénzem? Volt már valakinek hasonló ügye?

2015. nov. 30. 21:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mondom, csináld azt amit írtam. A bankkal közöld írásban a helyzetet és jelezd, hogy a hatósághoz fogsz fordulni.

Pontosan írd le a problémádat, időponttal együtt, hogy mikortól volt így.


Ha ez sem elég, akkor pedig a bankfelügyeletnek írj levelet, részletezve a problémát, a nyilatkozat fénymásolatával együtt. Illetve a banktól ez ügyben kapott levelek másolatával.

2015. dec. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! ha lesz eredmény, jelzem :)
2015. dec. 1. 15:57
 13/14 anonim ***** válasza:
Az erste panaszkezelése egy nagy adag kutyakaka... Nevetséges, amit megengednek maguknak. Írj nekik levelet, amiben felhívod a figyelmüket, hogy hatósághoz fogsz fordulni, ha nem kapod vissza a pénzed. Ha ezek után is lepattintatnak, akkor pedig nyugodtan tovább viheted az ügyet. Én nem vagyok bankellenes, de azért ami undorító, az már undorító.
2015. dec. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Megírtam a 2. panaszlevelet is. Részletesen leírtam az eddig történteket és hogy miért nem értek egyet a bankkal, illetve, hogy ha nem sikerül a peren kívüli megállapodás, tovább fogom vinni az ügyet. Erre ... csoda történt és visszakaptam a jogtalanul beszedett tranzakciós díjakat.
2015. dec. 13. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!