Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erste Banknál előfordult már...

Remi87 kérdése:

Erste Banknál előfordult már valakivel, hogy nem rögzítették a rendszerbe az ingyenes készpénzfelvételről szóló nyilatkozatát és emiatt jogtalanul terhelték a számlát tranzakciós díjakkal?

Figyelt kérdés
Erste Banknál nyilatkoztam 2 éve az ingyenes kp. felvételről, havi 2 alkalommal, 150. 000 Ft-ig. A nyilatkozat ellenére a bank levonta havonta a tranzakciós díjat (nincs időm minden hónapban checkolni a számlám és h mit nyúl le a bank), ezt most nem akarja jóváírni, csak az elmúlt egy hónapra. Két év alatt közel 30. 000 Ft-ról beszélünk . Nem rögzítette az ügyintéző a rendszerbe a nyilatkozatomat, de ők meg arra hivatkoznak, h ott az "apróbetűs" részben az ügyfél kötelezettsége :/ Hogy kaphatnám vissza a pénzem? Volt már valakinek hasonló ügye?

2015. nov. 30. 21:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez pontosan hogy nézett ki akkor: bementél egy fiókba és ott aláírtál egy nyomtatott nyilatkozatot?

(Én nem tudom, mert én a netbankon keresztül csináltam: rákattintottam a nyilatkozatra, bepipáltam az "elfogadom" négyzetet és azóta működik).


Mert ha veled aláírattak valami papírt, akkor felteszem, arról Te is kaptál egy példányt, így van mivel bizonyítanod...

2015. nov. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Így van. Bementem egy Erste fiókba. Ott aláírtam a nyilatkozatot, amit be is mutattam most. Kellett egy levelet írni az Erstének + hozzácsatolták a nyilatkozatomat (kvázi bitonyítékként). 30 napos válaszadást ígértek. Egy héten belül meg is érkezett, és azt írták h ha bajom van, azt mindig csak az előtte egy hónappal visszamenőleg jelezhetem, ez van vmi apróbetűs részben. DE könyörgöm!! onnantól kezdve h ők rontották el, de nagyon, miért nem kárpótolják az ügyfelet??! Közel 30.000,- Ft-ot vontak le két év alatt jogtalanul. Az h havonta 1.000-2.000,- Ft eltűnik a számládról szinte észre sem veszed, és nem is gondolsz erre, h ez esetleg a bank hibája miatt van .. mert jóhiszemű vagy és megbízol bennük ...
2015. nov. 30. 22:56
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Bankokban nem bízunk meg. Eddig egyedül a cib nem lopott, de lehet hogy csak nem vettem észre. :D
2015. nov. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
nyitott szemmel kell járni, nagyon is ... :/ én is a figyelmetlenségem miatt lehet h bukom a 30.000,- Ft-ot vszeg; úgyis megvédik magukat. a számlám el fogom hozni, ez viszont tuti fix! mivel nem vagyok milliárdos, gondolom épp le fogják s....., de akkor is, én így nyugodtabb leszek. nehogy azt higgyék, h bmit megtehetnek! természetesen ajánlani fogom az ismerőseimnek ezt az ügyfélbarát pénzintézetet ;) :D
2015. dec. 1. 07:16
 5/14 anonim ***** válasza:
Ok, ezzel megszívtad, valószínűleg a bankban nem tájékoztattak korrektül, de akkor sem értem, hogy utána EGYSZER SEM csekkoltad le, hogy valóban ingyenes-e?
2015. dec. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen helyzetben visszamenőlegesen is jóvá kell írniuk.

Az általános elévülés szabályai az irányadóak, ami szerint 5 év után évülhet el a követelésed.

A legelső jogtalan levonás is öt éven belül volt.


Fordulj jegybankhoz, a bankfelügyelethez. Nem egy-két nap lesz, de az a legbiztosabb.


Bár én a helyedben írnék még egy levelet, amiben ezeket közölném a bankkal és azt is, hogy hatósághoz fogsz fordulni.

2015. dec. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarlak elkeseríteni, de bármit megtehetnek. Ezt nem valószínű hogy visszakapod, próbáld meg befenyíteni őket azzal, hogy panaszt teszel a bankfelügyeletnél. De a papírod ugye elvették, te meg odaadtad. :)
2015. dec. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Bevették a nyilatkozatot, lefénymásolták, majd visszakaptam. De persze van róla több fénymásolatom ;) Igen, az a tervem, h írok még nekik, és ha nem állnak kötélnek, akkor megyek a Pénzügyi Békéltető Testülethez, ill. az MNB Pénzügyi Fogyasztóvédelmi Központjához, ezek elvileg ingyenesek. Ha nem is kapom vissza a pénzem, de valaki figyeljen már oda a tevékenységükre .. két (másik) bankos ismerősöm is azt mondta, h simán jóvá kellett volna írják; na de hát ez egy ilyen bank ...
2015. dec. 1. 09:17
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem jóvá fogják még a hatósági beavatkozás előtt.

Ha a hatóság is belép a történetbe, akkor pedig nemcsak jóváírják, hanem bírságot is kapnak a nyakukba.


Nem olyan bonyolult ügy, csak pár levelet kell megírnod, részletezve a problémádat.


Viszont javaslom, hogy azért időnként nézz rá a számládra.

Postai kivonatot sem kapsz, netbankot sem nézel?


Így azt sem tudod, hogy mikor mit terhelnek a számládra. Ne adj'Isten kártyádat lemásolják vagy bármi.

Két év nagyon hosszú idő.

2015. dec. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Netbankot szoktam nézni. Feltűnt, h vonják mindig a kártya tranzakciós díjat, de mivel dombornyomott bankkártyám van, azt hittem, h ez esetleg erre vonatkozó plusz költség. Amikor bementem az Ersté-hez, ott mondták, h annak csak éves díja van, és azért vonják a kártyatranzakciós díjakat, mert nem tettem nyilatkozatot. Holott, bizonyítani tudom, h de igenis megtettem. Mindig is kérdezősködtem ismerőseimtől, h "de mi lehet ez", de senki nem tudott választ adni :( A bankba meg nem tudtam bemenni, mert nagyon sokat dolgozom, alig tudok szabira jönni, hétvégén meg nincs a bank nyitva .. Mint mondtam, elismerem, h figyelemmel kéne követnem a számlám, de először is ők hibáztak, én nem is mertem pedig ilyenre gondolni; megbíztam bennük! ... kár volt :/ ez csak egy ember esete, de ki tudja, hányszor fordult már ilyen "véletlenül" és akkor úgyis kimagyarázzák magukat. Pedig én csak azt kértem vissza, amit jogtalanul levontak, hol vannak még a kamatok; amiért a bank használta a pénzem?! ...
2015. dec. 1. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!