Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta vagy Otp lakástakarék?

Fundamenta vagy Otp lakástakarék?

Figyelt kérdés

Hitel lesz rá felvéve mindenképp,valószínű még a lejárta előtt...lakásvásárlás a cél.Jelenleg otp-s folyószámlánk van.

Tudom egyik kutya másik eb,de mégis melyiket kössük?

Ne írjatok százalékot,meg okfejtést mert csak még jobban belegabalyodok.

Melyiket ajánlanátok?Az "egyiket se" nem alternatíva.Köszi :)


2015. nov. 28. 07:39
1 2
 11/12 anonim válasza:
Én a mi helyzetünket írnám le. Férjemnek Fundamentája, nekem OTP-s LTP-m volt 2013-ban. Kinéztük a lakást magunknak, elkezdtük intézni a hitelt. A Fundamentánál és az OTP-nél is kérdezősködtünk, kamatokról, feltételekről. De igenám... Egyikőnk szerződése sem járt még le akkor, de a Fundamenta áthidaló kölcsönnel meg tudtuk ezt a problémát is oldani. Kicsit magasabb volt a kamat, mintha lejárt szerződésünk lett volna, de ha nem kaptunk volna hitelt akkor nem tudtuk volna megvenni álmaink lakását. Az OTP-s LTP nem felhasználható a futamidő lejárata előtt. Illetve az addig befizetett pénzt ki tudtam volna venni állami támogatás nélkül (elég sok átfutási idő után) de nekünk az kevés volt, mert hitelre is szükségünk volt. Amikor nyitottam az LTP-t figyelmetlen voltam és erre a nem éppen apróságra nem is gondoltam, hogy azt lejárat előtt nem tudom felhasználni. (illetve nem igaz, nem olvastam el a szerződést végig, az OTP-s ügyintéző hölgy meg félrevezetett, mert erre direkt rákérdeztem az LTP szerződés nyitásakor.)
2015. dec. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Nekem Fundamentám van, én meg vagyok vele elégedve, de nagyon fontos szerintem is, hogy minden részletről pontos tájékoztatást kapj! Sajnos elő fordul a félre tájékoztatás, ezért nagyon fontos, hogy ki a szakember akiben megbízol! Nekem ők segítenek [link] én azt javaslom, hogy keress egy jó pénzügyi szakembert akiben megbízol és intézi a pénzügyeidet ha te laikus vagy hozzá! Ezt manapság nehéz, mert mindenki a saját malmára hajtja a vizet, de én nagyon örülök neki, hogy megtaláltam őket, mert korrektek és személyre szabottan kötöttünk szerződést!
2016. aug. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!