Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelt szeretnék felvenni,...

Hitelt szeretnék felvenni, melyiket/mit ajánlotok? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy kis vendéglő, amit szeretnék

megvenni, a mostani tulajdonos 8.000.000-ért adja.Nincs eladó, üzlet/boltvezetői szakképesítésem, de elszeretném kezdeni, csak attól félek ,hogy miközben okj-s képzésben ezt a tanfolyamot csinálom, aközben megveszi más a vendglőt, amíg pedig nincs meg az iskolám addig még ezt a vissza nem térítendő pályakezdő hitelt sem tudom felvenni...

Azon gondolkoztam,hogy akkor veszek fel egy "normális" hitelt és abból kitisztázom a vendéglőt, és utána tanulok, megvan a szakképesítésem utána veszem fel ezt a pályakezdős hitelt.

A kérdésem az lenne hogy ehhez a "normális" hitelhez mit ajánlotok?

(Bocsi ha néha hülyén fogalmaztam de a hitel témában nem vagyok jártas...szóval elolvasván az ötletemet, mit gondoltok róla?Mit tegyek másképp/Milyen hitel tudna nekem ebben segíteni?)

A válaszokat előre is köszönöm.



2015. nov. 25. 17:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Amíg nem vagy vállalkozó, addig egyszerű jelzáloghitelben tudsz gondolkodni.

Ehhez viszont kell önerő, és ilyen összegnél már elég jó jövedelem.

Értem alatta a min. nettó 200 ezret.

Persze ez nem szentírás, de az én 120-130 ezres nettómra 3,9 milliós hitelt kaptam.

Kb 80%-át adják az ingatlan értékének, de inkább 70-nel számolj.

Azaz ha az értékbecslő is 8 milliót mond rá, akkor max 5,6 - 6,4 milliót kapsz.

Vállalkozói hitelekben nem vagyok otthon, de ha már van egy többmilliós hiteled, vajon kapsz mellé egy másikat?

2015. nov. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"veszek fel egy "normális" hitelt és abból kitisztázom a vendéglőt, és utána tanulok,"

A Te logikádon haladva tovább: Ha a vendéglő megvásárlása után tanulni fogsz, akkor miből fogd visszafizetni a "normál" hitelt? És mi van akkor, ha (esetleg megkapod a normál hitelt, de már eleve itt sántít a dolog) a normált hitelt fizeted, de nem kapod meg a pályakezdős hitelt?

Mit csinálsz addig a vendéglővel, amíg nem szerzed meg a végzettséget? Ki viszi addig a vendéglőt?

Mi van akkor, ha nincs annyi bevételed, mint amennyi kiadásod lesz? (rezsi, alkalmazottak munkabére, adók, stb)

Azt pl. tudtad, hogy Neked min. havi 50 ezer ft az adó, ha főállású vállalkozó leszel? Egy alkalmazottnak a minimálbére kb. havi 140-150 ezer ft-ba kerül Neked és akkor még emellett kell fizetned a hitelt...

2015. nov. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A normál hitelt abból fizetem hogy mellette dolgozok, mivel estin indul ez a szak...de még azon gondolkozom hogy lehet hogy egy sima foglalóval kellene megoldanom ezt az egészet tegyük fel hogy egy kissebb hitel...leteszem foglalóba...azaz nem foglaló hanem előleg......nyugodt szívvel megcsináhatom ESTIN a sulit (mellette melózok, úgy mint most) és miután megvan a suli, utána felveszem ezt a pályakezdő hitelt...tudom hogy itt minden kommunikáció meg utánajárás kérdése ezzel tisztában vagyok, mielött valaki azt mondaná hogy "hülyegyerek ne itt tudatlankodj hanem huzzál be a bankba és kérdezz utána" csak szeretnék egy kicsit tisztábban látni és normálisan felmérni a lehetőségeimet és aszerint cselekedni.
2015. nov. 25. 17:59
 4/12 anonim ***** válasza:
Az még mindig nem derült ki, hogy amíg dolgozol meg tanulsz, addig mit csinál a vendéglő? ki viszi?
2015. nov. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Addig még mindig nem viszi senki, ahogy most jelenleg sem mert 3 éve áll az egész csak...
2015. nov. 25. 18:07
 6/12 A kérdező kommentje:
Az iskola 5 hónap...most az előző három évhez képest az az öt hónap semmi...mert a nevemre nem kerül az előleg letétele után sem...csak nyugodt szívvel állok neki a sulinak
2015. nov. 25. 18:08
 7/12 anonim ***** válasza:

ez az előleg dolog ott sántít, hogy ha hónapokról van szó, akkor a tulaj nem lesz olyan hülye, hogy hónapokig ne hirdesse az ingatlant, amit a végén te vagy meg tudsz venni, vagy nem.

hiszen ha ő addig is hirdeti, lehet, hogy 2 hónap múlva talál rá vevőt, te meg jövő nyáron végzed el a sulit. a hiteled meg ugye alapból kérdéses.

azért itt nem egy 20 ezres valamiről van szó, amit tud neved valaki hónapokig tárolni a garázsban.

egy ingatlannak akkor is vannak költségei, ha nem használják, valamennyire talán fűteni kell, adót fizetni utána, esetleg őriztetni, stb.

a közműveknek is vannak alapdíjai, akkor is kell fizetni, ha egy kwh áramot vagy 1 m3 gázt sem használsz. ez még lakossági szinten is több tízezer évente, üzleti fogyasztónál gondolom még több.

2015. nov. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Annyira azért mégsem sántít, mert jóban vagyok a tulajjal...mindenképp el akarja adni...8 milláért árulja...most beszéltem vele...alkuképes...ha adok érte 5-6 szerintem már belemegy...mivel 3 éve nincs rá vevő...azért elég alacsony annak az esélye hogy épp most lenne...és ezt szeretném kiküszöbölni...leteszek neki egy adott előleget, és ha lenne is rá vevő akkor úgymond "le van foglalva"

Azzal tisztában vagyok hogy van egy alapdíja meg hogy akkor is fizetni kell utána amikor nem megy...ezt tudom, csak próbálok valami megoldást keresni.

2015. nov. 25. 18:15
 9/12 anonim ***** válasza:

értem, így azért egész más, hogy évek óta nem tudja eladni, meg alkuképes.

de a hitelekhez van elég jövedelmed?

és értem én, hogy ez az álmod, de ha 3 éve nem megy el, akkor ez azt jelenti, hogy senki nem látott benne elég potenciált, hogy ott bármit nyisson. talán nincs jó helyen. vagy nem tudom, de azért a jó ingatlanokra, főleg ha üzleti, elég hamar le szoktak csapni. csak van valami oka, hogy évek óta üresen áll.

a közművekre visszatérve (ilyen területen dolgozom), ha már régóta semmi sem történik, akkor a tulaj elvitethette már a mérőket. ezeket pedig (víz, villany, gáz) csak új igénybejelentéssel lehet "visszaszerezni". ami azt jelenti, hogy akár több százezres költséged is keletkezhet, mert akármilyen állapotú mérőszekrénybe nem tesznek mérőt, annak a legújabb szabványoknak kell megfelelnie.

nem is biztos, hogy így lesz, de ha jelenleg semmi pénzed nincs, akkor

- hitelből tennéd le az előleget

- hitelből köttetnéd be a közműveket (opcionális)

- hitelből vennéd az ingatlant

- hitelből indítanád be a vállalkozásod

- a hitelhez szükséges önerőről pedig még nem esett szó, de feltételez, hogy nincs, hisz az is milliós tétel, és ha annyid lenne, akkor az előleget le tudnád tenni belőle.


na szóval, ennyi hitelt semmiféleképpen sem fogsz kapni. még egy kimagaslóan magas jövedelemmel sem. de nem is hiszem, hogy túl jól keresel, mert ha jól keresnél, akkor nem más irányba kacsintgatnál (főleg képzéssel!), meg lenne némi megtakarításod.

persze nem akarom összetörni az álmaidat, de EGYELŐRE elérhetetlennek tűnik ez az egész.

esetleg keresned kéne valakit, aki befektet. aki anyagilag támogat, és résztulajdonossá válik. mint egy producer: ő adja a pénzt, te meg még többet csinálsz belőle a majdani szaktudásoddal.

de mondom, ha olyan bomba üzlet lenne épp ott vendéglőt nyitni, akkor valaki már megtette volna. :(

2015. nov. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Pontosan. Ez a 3 éve üresen áll, nekem sem tetszik... Ugyanis egy működő éttermet átvenni, "feljavítani" azért mégiscsak könnyebb, mint egy nem működő helyre vendégeket szerezni... A "fizetőképes kereslet"-ről meg ne is beszéljünk...

Pl. én nagyon szeretek vendéglőbe járni, de egy évben kb. 2x fordulok meg - akkor is csak a szabadságom alkalmával.

2015. nov. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!