Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kit terhel a hitel? Az én...

Kit terhel a hitel? Az én lakásomat árverezik el, vagy rokonomét?

Figyelt kérdés
Rokonom (dunakeszin lakik) jelzáloghitelt vett fel sződligeti lakásomkra de nem fizeti a törlesztőrészletet kb 2 hónapja... Én pedig nem tudom fizetni...
2015. okt. 31. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha a jelzálog a te lakásodon van, értelemszerűen azt fogják elárverezni.
2015. okt. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Ahogy mondani szokták hivatalos helyeken: polgári peres úton követelheted a rokonodtól.

Vagyis ha valóban elárverezik, akkor bizony az egész ház értékét bírósági úton követelheted tőle. Éppen ezért még most, amikor a tied, addig csináltass rá egy "hivatalos értékbecslést", mert egész biztosan többet ér, mint amennyiért a pénzintézet "elkótyavetyéli" az árverésen!!

2015. okt. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Hogy tudott a te lakásodra jelzáloghitelt felvenni?
2015. okt. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

A te lakásodra csak is a te beleegyezéseddel vehetett fel jelzáloghitelt! Ha te ebbe belementél, akkor annak idején te ezzel tisztában voltál, ha az illető, aki a hitelt vette fel, nem fizet és netán végrehajtásra kerül a sor, akkor a jelzáloggal terhelt ingatlant, azaz a te ingatlanodat fogja vinni a bank.

Előbb kellett volna gondolkodni!!!

2015. okt. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem szoktunk már az utóbbi 15-20 évben még közeli rokonok részére sem hozzájárulni, hogy a tulajdonunkat képező ingatlanra jelzálogot jegyezzenek be. Hiszen percek alatt változhat bárkinek az anyagi helyzete, ma még tudja fizetni a részleteket, holnap pedig lehet, hogy napi megélhetési gondok lehetnek...


Jobban jársz, ha valahogy esetleg, de most akkor te magad fizetgeted, mint jelentősen áron alul elvigyék.

2015. okt. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Kezes vagy? Természetesen a te lakásod árverezik el. Ha ez megtörtént pert kell indítanod a rokonod ellen, hogy térítse meg az elvesztett értéket.
2015. okt. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2015. okt. 31. 15:24
 8/8 anonim ***** válasza:
60%

Azért ne ess kétségbe, a lakásárverés az utolsó lépés.

1-2-3 évig is elhúzódhat, mire végrehajtásra kerül a sor, és akkor az első lépés a rokonod jövedelméből a letíltás, ha az kevés akkor ingóság végrehajtás, és csak utána a te lakásod.

2015. okt. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!