Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki elolvasná ezt a levelet...

Valaki elolvasná ezt a levelet, amit a Citibanktól kaptam? Kell valamit csinálnom?

Figyelt kérdés

Üdv! Édesapám néhány évvel ezelőtt elhunyt és volt neki egy hitele a Citibanknál, amit azóta édesanyám törleszt, az ő bankszámlájáról szoktunk utalni.

Néhány nappal ezelőtt ezt a levelet kaptam a Citibanktól:


"Tisztelt (név)!


Tájékoztatjuk, hogy fogyasztói kölcsönszerződését a 2014. évi XL. törvény (a továbbiakban: Elszámolási törvény) alapján megvizsgáltuk és megállapítottuk, hogy pénzügyi intézményünk Önnel szemben nem számított fel tisztességtelenül követelést, így modon az Elszámolási törvényben meghatározott túlfizetés a fogyasztói kölcsönszerződése vonatkozásában nem keletkezett.


Tájékoztatjuk, hogy a 2014. évi XL. törvényben (a továbbiakban: Elszámolási törvény) előírt kötelezettségünknek eleget téve újraszámítottuk a fenti számú szerződés alapján fenálló fogyasztói kölcsöntartozást és megállapítottuk, hogy az elszámolás alapján Önt fogyasztói követelés nem illeti meg.


Bankunk a Kúriának a pénzügyi intézmények fogyasztói kölcsönszerződéseire vonatkozó jogegységi határozatával kapcsolatos egyes kérdések rendezéséről szóló 2014. évi XXXVIII. törvény 4. § (2) bekezdése szerinti semmis kikötés alapján nem alkalmazott Önnel szemben, illetve nem terhelt Önre egyoldalú kamat-, költség-, vagy díjemelést.


Felülvizsgálatra, jogorvoslatra vonatkozó információk


(Ezt a részt nem írom le, elég hosszú, a lényeg, hogy 30 napom van fellebbezni, ha nem értek egyet.) "


A levél mellé volt mellékelve még egy másik lap, amin egy kis táblázat volt, ami a 2009. és 2010. év végén fenálló hiteltartozás összegét tartalmazta, illetve azt, hogy abban az évben mennyi volt törlesztve, stb.. De csak a 2009 és 2010. évit..


Szóval nem tudom, hogy fel kell lebbeznem vagy sem, mert amit írtak, hogy 2009. és 2010. végén XXX Ft volt a tartozás az igaz.. csak nem értem, hogy miért csak ezt a két évet tüntették fel..


Szerintetek?


2015. okt. 21. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs semmi teendőd, kivéve, ha nem értesz vele egyet.

Tehát nem történt a hitelfelvevő részéről semmilyen túlfizetés, tehát nem megállapítható az ő álláspontjuk szerint semmilyen fogyasztói követelés.

Ha viszont szerinted mégis lenne túlfizetés, akkor meg fellebbezést nyújtasz be.

2015. okt. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Túlfizetés nem történt.
2015. okt. 21. 20:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor nincs semmi teendő vele.
2015. okt. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!