Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mire jó a bankkártya száma?

Mire jó a bankkártya száma?

Figyelt kérdés

Miért nincs rajta a bankszámlaszám? Azt kell megadni, ha utalni akarnak nekem, ugye?

De akkor mire jó a bankkártyán lévő szám?


Illetve mi az aláírás melletti 3 jegyű szám?

És mi az a valid thru, ami nálam 03/19?


2015. okt. 12. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Internetes bankkártyás fizetéshez kell a kártyaszám, a lejárati dátum és a biztonsági kód.

Utaláshoz csak a bankszámlaszámod kell, ami nincs rajta a kártyán.

2015. okt. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A "valid thru" pedig a kártya érvényességének az időtartama, ami ebben az esetben 2019. március vége.
2015. okt. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, életem első bankkártyája... :D
2015. okt. 12. 14:07
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

A bankkártya csak egy kulcs a „páncélszekrényhez” (folyószámla); ezért, természetesen, pénzt utalni a „páncélszekrénybe” lehet, illetve onnan lehet fizetni is.


Értelemszerűen, olyan adat, amire nincs szükség, nem szerepel a kártyán, hogy jogosulatlanul minél kevesebb adathoz lehessen hozzáférni.

De, ha nem pluszban gondolod, hanem úgy, hogy a kártyaszám helyett, akkor azért nem, mert egy folyószámlához több kártya is tartozhat, különböző feltétekkel (napi összeg korlát stb), és meg kell őket különböztetni. A folyószámlaszám erre alkalmatlan. Viszont, önálló számuk van az egyes kártyáknak. Ez nem csak internetes vásárláskor látszik külön, hanem akár bolti pénztárnál való fizetésnél, vagy automatából történő pénzfelvételnél is.


Több kártya több okból lehet egy folyószámlához.

Például, ha házastársak külön „kulcsokat” használnak a közös folyószámlához. Vagy, mint nekem is, az egyik kártyámon folyamatosan csak 1 Ft van, legfeljebb napi egy használattal. Ezt használom internetes vásárlásnál. Használat előtt, időzárral és napi használati darabszámmal (1-et szoktam beállítani) netbankon keresztül olyan felső összeghatárt állítok be rajta, amennyit fizetni akarok, mindjárt fizetek is, így hiába lopják el az adatait; napi 1-szer 1 Ft-ot kezdhetnek lopkodni a segítségével, de SMS-őr értesítésből azt is megtudom. A másik kártyán nem játszom így a beállításokkal, mert azzal magam hoznám nehéz helyzetbe bolti vásárlásokkor. Éppen az eltérő hozzáférési lehetőség miatt eltérő számra (ami a kártya száma) van szükség.


Éppen kérdeztél olyan adatot is, amiből kiderül, hogy a kártyának van lejárati ideje. Ez részben azért, mert csak-csak kopik; de cserekor új kártyaszám is lesz, ami növeli a biztonságot, a számlaszám változatlan, de „zár- és kulcs csere” után a régi „kulccsal” már nem lehet hozzáférni.


A 3-jegyű szám az ún. CVC-kód. Ha gyakran vásárolsz egy boltban, akkor a pénztáros apránként megjegyezheti a bankod, bankkártya számod, neved, a lejárati időt. Ez a kód viszont alul van, és feltűnő, ha forgatja a kártyát, hogy ezt is elolvassa. Viszont e nélkül, hiába tudja a kártyaszámod, nem tud pl. interneten fizetni, mert ott kérik ezt a biztonsági kódot is.

2015. okt. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom mi az a 3 jegyű szám az aláírás mellett, van valami neve is, de mikor tegnap repülőjegyet foglaltam azt is be kellett hozzá írnom.
2015. okt. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!