Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem fizethet a férjem az én...

Nem fizethet a férjem az én bankkártyámmal?

Figyelt kérdés
Odaadtam a férjemnek a bankkártyámat bevásárláshoz.Egy bevásárlóközpont pénztáránál fizetéskor visszautasította a pénztáros a bankkártyás fizetést,indokolva azzal,hogy nő nevén van a kártya,férfi nem fizethet vele,neki erre figyelni kell.Hiába a férjem,nem fizethet vele...Ez hol van leírva mint törvény vagy jogszabály?Jogos,ha panaszt akarunk tenni?

2015. okt. 10. 07:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem nem jogos a panasz. Olvasd el a banki szerződésedet.


Avagy a számládhoz csináljatok társkártyát az ő nevére és akkor fizethet vele.


Bár gondolkodni kellene, ha ellopják a kártyádat és azzal akarnak fizetni, akkor meg vernéd az asztalt, hogy miért fizethettek vele...

2015. okt. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
A kártyát a tulajdonosa jogosult használni, akár személyit is kérhetnek mellé.
2015. okt. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Kit akarsz bepanaszolni és mit akarsz elérni vele? Ha megtettétek, akkor utána visszamentek az időben és a férjed kifizeti az árut a te bankkártyáddal? :)
2015. okt. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem jogos a panaszod, helyesen járt el a pénztáros!


A bankkártyákat csak és kizárólag a kártya tulajdonosa (a a rajta szereplő személy!) használhatja, senki más! És az üzletnek joga van a személyazonosságot ellenőrizni. Jelen esetben ezt ugye nem kellett, hiszen egy női név volt a kártyán és férfi akart vele fizetni.


És igen, ezt törvény és a bankok szabályzatai megszabják, nem a boltok saját ötlete.

2015. okt. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem jogos a panasz.

Kérjetek társkártyát.


Amúgy mivel tudná bizonyítani a férjed, hogy te a felesége vagy egy üzketben?

2015. okt. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Tessék jogszabály:

2013. évi CCXXXVII. törvény

a hitelintézetekről és a pénzügyi vállalkozásokról

6§ 55 C) készpénz-helyettesítő fizetési eszköz "a pénzforgalmi szolgáltató és az ügyfél közötti keretszerződésben meghatározott olyan személyre szabott dolog vagy eljárás, amely lehetővé teszi az ügyfél számára a fizetési megbízás megtételét"


Kiemelném, hogy személyre szabott, vagyis nem átruházható.


De ahogy a törvény is említi, ez a rendelkezés benne van a bankkal kötött szerződésedben is, például BETÉTI KÁRTYA ÜZLETSZABÁLYZAT - általános rendelkezések

"Kártyabirtokos: Azon természetes személy, aki a bankkal kötött szerződés alapján az elektronikus fizetési eszköz használatára jogosult."


Ügyfélszabályzat II. Lakossági betéti és Prepaid kártyák



(65)A Bank az adott Kártyabirtokos kártyáján a Számlatulajdonos által a szerződésben megadott 20

karaktert meg nem haladó névre személyesíti meg a kártyát,[...] A kártyán

szereplő név csak abban az esetben térhet el a személyi azonosító okmányban szereplő névtől,

ha az a 20 karaktert meghaladja, s az eltérés kizárólag a szükséges rövidítésből adódhat, amelyet

az ügyféllel történő egyeztetés során a bank ügyintézője dönt el. Amennyiben a kártyán

feltűntetett név nem egyértelműen azonosítható a személyi azonosító okmányban szereplő

névvel, a Bank a bankkártya elfogadásáért nem vállal felelősséget.


(83)A Kártya nem ruházható át, használata a Kártyabirtokos által más személynek nem engedhető át,

és tilos azt biztosítékul zálogba adni vagy óvadékként letétbe helyezni.


Ez nyilván a többi banknál is le van írva, azért emeltem ki az OTP-t, mert az elég népszerű bank.


Egyébként a bank és az elfogadóhely által kötött szerződésben is le van írva, sőt: extrém esetben az elfogadóhelynek akár kártyabevonási joga is van. (Akkor nem, ha más próbálja meg használni a kártyát, de ha valaki pl lejárt kártyával próbál fizetni, azt az elfogadó jogosult és köteles megsemmisíteni.)

2015. okt. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sötét egy ribizli vagy kérdező!
2015. okt. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A törvény is úgy rendelkezik, hogy csak a kártya birtokosa használhatja.


És amit még eddig nem írt senki:

Az ügyfél csak a kártya birtokosa, nem tulajdonosa. A tulajdonos a bank. Tehát akár saját hatáskörben is megszabhatja.

De mivel jogszabály írja elő, ezért a banknak sincs ebben mozgástere.

2015. okt. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Párom rengetegszer fizetett az én kártyámmal, de valóban nem tehette volna meg! Egyszer utasították vissza egy benzinkúton (kp nem volt nála), még jó hogy kint ültem a kocsiban így berohantam fizetni. Van ahol nézik, van ahol nem. De nem jogos a panasz.
2015. okt. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!