Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fizethetek-e be pénzt valakine...

Fizethetek-e be pénzt valakinek a bankszámlájára úgy, hogy csak a nevét tudom és a címét, a számlaszámát nem?

Figyelt kérdés
Ezen kívül csak azt tudom, hogy melyik banknál van. Az illetö személynek a számlájára fizetnék be egy bizonyos összeget, a számlaszámát azért nem tudom vagy kérdezhetem meg, mert nem fogadná el a segítséget, így inkognitóban juttatnám el hozzá a pénzt, ha lehetséges..
2015. szept. 27. 19:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ahol én dolgozom, ott nem. Ugyan tudunk névre keresni, de kell még szűkítő adat (anyja neve vagy születési dátum), cím nem jó, mert arra nem tudunk szűrni. De számlaszám nélkül nem végezhetjük el a tranzakciót, mert előfordulhat, hogy ugyanolyan névvel és születési adatokkal él két ember. Volt már rá példa, hogy így rossz helyre ment a pénz, ezért tiltják a belső utasítások.
2015. szept. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Akkor tehát ha például tudok egyéb adatokat, csakmint a születési dátum, anyja neve, akkor valószínü, hogy megcsinálják a szàmlaszám nélkül is? Vagy csak és kizárólag a számlaszám ismeretében van esélyem pénzt befizetni?


Köszönöm szépen a gyors választ.

2015. szept. 27. 23:00
 3/13 anonim ***** válasza:
óóóó, hát vedd ki a postaládájából a banki értesítőjét, azon rajta van... :-o
2015. szept. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Sajnos ez lehetetlen. :)
2015. szept. 27. 23:42
 5/13 anonim ***** válasza:
Küldd el neki kp-ben postán ( rózsaszín csekk). Bankban kérni fogják a nevet is és a számlaszámot is.
2015. szept. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

De akkor rajta lesz, hogy ki fizette be a pénzt vagy rosszul tudom? Sajnos ez nem megoldás, mert ha látná az illetö, hogy kitöl kapta, azonnal vissza is adná, túl büszke a segítséget elfogadni...


De egyébként ha a banki befizetés nem járható út, akkor úgyis valami mást kell találnom. A lényeg, hogy ne legyen feltüntetve, illetve ne legyen lenyomozható a befizetö neve.

2015. szept. 28. 09:02
 7/13 anonim ***** válasza:
gondolom az sem megoldás, hogy kp-ban egy borítékban bedobod a postaládájába, az ablakán, amikor szellőztet, a bevásárlókocsijába, ugye? Valamiért azt gondolom, egy totál szerencsétlen tehetetlenség vagy. Ha én lennék a helyedben, már régen az illetőnél lenne a pénz...
2015. szept. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Banki befizetésnél is látszik, hogy ki fizette be, hol és mikor. Nem tudsz névtelenül befizetni bankszámlára.
2015. szept. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes válaszokat, melyek valóban a feltett kérdésre válaszoltak. :) Így megtudtam, hogy a befizetö nevét az illetö banki befizetés esetén ígyis-úgyis tudni fogja, tehát valami más megoldást fogok találni.


Kedves 9:13-kor válaszoló. Az ember mindig azt hiszi, hogy egy-egy feltett kérdésnél megússza az ismeretlenben ítélkezö, körülményeket abszolút nem ismerö bunkókat. Köszönöm, hogy a világon vagy, te mindent tudó és megoldó félisten. XD szánalom.

2015. szept. 28. 13:03
 10/13 anonim ***** válasza:
Na akkor most okoskodjad ide, miért nem jó az általam felsorolt akármelyik megoldás? Névtelen az oldal, nyugi, leírhatod a sztorit, senkinek nem lesz baja tőle!
2015. szept. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!