Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lerántottak a számlámról...

Lerántottak a számlámról szinte kérdezés nélkül 25. 00 dollárt. Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Nyelvtanulós oldalon 1 dollár díjat kellett fizetni regisztrálásért, nem babráltam tovább vele, azt átutaltam. Később lerántottak 25-öt a számláról, előfizetés néven, ami egy prémium tagság díjja. Jeleztem nekik, hogy ezt vonják vissza, mert nem szeretném, nekem az ingyenes anyagok megfelelnek. Visszavonták, adtak számlát, küldtek levelet, hogy visszautalták a pénzt. Ez volt: 8-Sep-2015 11:06, tehát két napja és még nem érkezett meg a pénz.

Egy amerikai cégről van szó. Mennyit kell várnom, hogy megjöjjön, vagy jelezzem nekik, vagy a banknak, hogy valami nem klappol?



2015. szept. 10. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Pár nap átfutása van a bankkártyás tranzakciók sztornózásának. Ha nem kapod vissza max. 2 héten belül, akkor jelezd majd a banknak. (Egyébként itt nem átutalásról van szó, hanem bankkártyás fizetésről, mivel az előbbit csak te tudod indítani, utóbbit meg bárki, akinek megvannak a kártyád adatai.)
2015. szept. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jah, igen. Nem átutalás volt az. Buta vagyok. Köszi a választ. :3
2015. szept. 10. 11:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Még a pénz nálad van lefoglalva. Szépen sztornózni kell az egészet.
2015. szept. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem tanácsos megadni a kártyaadatokat olyan honlapon ahol a fizetésnél nem irányít át egy bank oldalára.

Mert így megkapja a kereskedő az adatokat és később bármikor használhatja, ha akarja.


Nem tudom, hogy mennyire korrekt a cég, akiknél fizettél a kártyával.

Én mérlegelném a letiltást is.



Több bank is kínál internetkártyát, amit csak neten lehet használni és az ehhez kapcsolódó számlán csak annyi pénzt kell tartani, amennyi éppen kell a fizetéshez.

Így ha megszerzik a kártyaadatokat akkor sem tudnak vele visszaélni.


Melyik a számlavezető bankod?

2015. szept. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Paypal-lal akartam fizetni, de szórakozott az is velem, hogy erősítsem meg, hogy tényleg én vagyok e a kártya tulajdonos, stb. Az is lerántott majdnem ezer ft-t és csak 400-at adott vissza...

Webkártyám is van, de mivel ez a kis paypal malőr ki vont a forgalomból a webkártyámat négy-öt napra, ezért inkább a másik kártyáról utaltam, gondoltam úgy egyszerűbb.

Az én hibám volt amúgy, mert nem néztem meg, hogy mik vannak beállítva azon a nyelviskolás oldalon...

OTP a bank, egyébként.

2015. szept. 10. 15:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!