Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a véleményetek a Fundamentá...

Mi a véleményetek a Fundamentáról?

Figyelt kérdés
Lakás előtakarékossági szerződést szeretnék kötni 4 évre, hogy a hozzá kapcsolódó lakáshitellel lakás vásárlásomat könnyebbé tegyem. Személyes tapasztalatokat várok, mind a a takarékosság, mind a hitel konstrukciójával kapcsolatban.
2015. aug. 22. 19:51
 1/3 anonim válasza:
szia! Csak akkor ajánlom ha, akkor szeretnél hitelt felvenni, ha az előtakarékossági idő, te esetedben 4 év lejár. Ha előtte akarsz lakást venni akkor megelőlegezik a 4 éves takarékoskodásodat + adnak egy áthidaló kölcsön nevű részt. Mi most pont így jártunk (volna). 1,5 év múlva jár le a fundamentánk és inkább megvárjuk míg lejár és akkor lehet kivesszük a megtakarított pénzünket + állami támogatást. (mert lehet ilyet!) Én alapvetően otp-s vagyok és különböző kedvezményekkel jobban megérte ott felvenni hitelt. Arról nem beszélve, a fundamentás hölgy mondta, hogy a vásárolni kívánt ingatlan nem lesz elég "sajnos" fedezetnek kell egy másik ingatlan. Mire mondtam neki hogy voltam bent az otp-nél és kaptam egy kedvezőbb ajánlatot. Mire ő ebben nem dönthet. Este jött a telefon, hogy mégis elég lesz fedezetnek a vásárolni kívánt ingatlan. A fundamenta mellett annyi szól, hogy a futamidő végéig pontosan tudod mennyit fogsz fizetni, de ennyi. Ha utánaszámolsz és kvázi versenyhelyzetet teremtesz két hitelintézet között hidd el fogsz csodát látni. Pl. az otp bankban a fiókvezőt megkerestem (kértem egyéni kamatkedvezményt!)és javaslatot tett fél százalékos kamatkedvezményre. Érted? Én sokáig nem. De gondolod azt hogy a piacon vagy és ALKUDOZZ így csupa nagybetűvel. Amelyik banknál vagy, menj be kérj kalkulációt. Minden banknál lehet lakáselőtakarékosságot kötni. (Ja és fundamenta nem bank, ha személyesen kell valami sürgősbe mehetsz fel BP-re) HA a bankodnál kötsz, kaphatsz kamatkedvezményt. Én lebeszélnélek a fundamentáról, de tudod mit ne nekem hanem a számoknak higgy. Kér kalkulációt itt ott és számold ki. Sok sikert ha kérdésed van írj. :)
2015. aug. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A havi 20.000Ft-os, négy éves megtakarítás szerződéses összege 3,22M Ft. Ebből kb 1,3M Ft a megtakarítási rész, a többi a hitel. Nem tudom, mi a pontos terved, mennyiért szeretnél majd lakást venni, mert sok múlik pl azon, hogy lesz-e még ezen kívül is pénzed, vagy van plusz ingatlan fedezet, mert ha csak ennyiért szeretnél ingatlant venni és nem lesz plusz fedezetes, akkor neked ez a megoldás nem lesz jó, mert ilyen kis értékű ingatlant a Fundamenta nem igazán fog elfogadni fedezetnek.

Egy biztos, a megtakarítás mindenképpen jól fog jönni, azt fel fogod tudni használni önerőnek, de a hitelt már nem biztos, hogy a Fundától lesz érdemes felvenni. Ezt most nem kell még eldönteni, majd csak 4 év múlva kell körülnézni a hitelek között.

2015. aug. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A Fundamenta szvsz a hazai lakástakarékok közül messze a legjobb.

Azonban a lakásszámla, mint pénzügyi konstrukció nem jó mindenkinek. Ezt ez kell fogadni.

2015. aug. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!