Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elvennék a pénzünket ilyen...

Elvennék a pénzünket ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Barátom nyakán örökölt hitel van de takarékszámlát szeretnénk nyitni.Ha kedvezményezettnek jelölnénk meg őt engem pedig tulajdonosnak akkor is elvehetik a pénzt a számláról?
2015. aug. 6. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Olyan nincs, hogy örökölt hitel!

Az adósság csak a hagyaték erejéig örökölhető.

2015. aug. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó most nem ebbe akartam belemenni,hogy mi micsoda a lényeg,hogy a bank rajta követeli most elhunyt felmenőjének a tartozását és BAR listás is de ami most igazán fontos, hogy ilyen esetben tudunk-e a fenti opcióval úgy nyitni számlát,hogy ne vegyék le róla a pénzt a tartozásra?
2015. aug. 6. 23:20
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Ha te vagy a tulajdonos, akkor nem!
2015. aug. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. aug. 6. 23:37
 5/9 anonim ***** válasza:
16%

Nem tudom, hogy a kedvezményezett a takarékszámlánál mit jelent, de ha rendelkezik a számla fölött, akkor elvehetik akkor is ha te vagy a tulajdonos. Jobb lenne ezt a bankban megtudakolni.


Az első válaszoló pedig saját magával került ellentmondásba abban a 2 mondatban, amit írt.

2015. aug. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
39%
Nem tudom, mit értesz "takarékszámla" alatt. Az OTP-nek van egy ilyen nevű alszámlás konstrukciója, de annak egy tulajdonosa lehet..
2015. aug. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22%

5. válaszoló vagyok. A nagyeszű és tájékozott emberek kedvéért, akik lepontoztak hagy idézzem be a Vht. vonatkozó részét:


"7. § (1)8 A bírósági végrehajtás során a pénzkövetelést elsősorban a pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt, az adós rendelkezése alatt álló összegből, illetőleg az adós munkabéréből, illetményéből, munkadíjából, a munkaviszonyon, közfoglalkoztatási jogviszonyon, munkaviszony jellegű szövetkezeti jogviszonyon, közszolgálati és közalkalmazotti jogviszonyon, szolgálati viszonyon, társadalombiztosítási jogviszonyon alapuló járandóságából, valamint a munkából eredő egyéb rendszeres, időszakonként visszatérően kapott díjazásából, juttatásából, követeléséből (a továbbiakban együtt: munkabéréből) kell behajtani."

2015. aug. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Minden banknál vannak takarékszámla lehetőségek.Mi most a Cetelemén gondolkozunk, mert elég jó kamatot ad és nem sok kikötése van.
2015. aug. 9. 21:07
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen és le is írtam, hogy ÉN lennék a tulajdonos.Hol játszik itt,hogy hány lehet ha nem is volt opció a több?
2015. aug. 9. 21:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!