Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek mibe érdemes...

Szerintetek mibe érdemes fektetni idén a pénzünket? Ti mibe raktátok, vagy mi tűnik nektek jó választásnak?

Figyelt kérdés

2015. jan. 14. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha sok van akkor ingatlan. Keveset meg lekötöd ha nem akarsz hozzányúlni, de nem vagyok pénzember.
2015. jan. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi mondhatjuk, hogy nekünk mi a jó, de neked nem biztos, hogy az lenne jó.


Abba érdemes fektetni, amiből TE többet tudsz kihozni. Amihez te értesz.


Legjobb befektetés a tanulás (tudásból tudsz többet csinálni). Egy nyelv ismerete vagy egy szakma segíthet sokat. Ha konkrétabb vállalkozás ötleted van, akkor abban a témakörben/iparágban tanulj.


Ha pénzpiaci dolgokban gondolkozol, akkor az hozzáértés nélkül mind kockázatos (hozzáértéssel is, de ott legalább érted a kockázat fogalmát).


Gazdagabb emberek portfólióját elnézve az valahol a 60% pénzpiaci termékek (részvény, kötvény), 30% ingatlan, 10% nemesfém az átlag, persze ezen belül óriási a szórás (van aki csak az egyikbe, van aki csak a másikba tartja, van aki diverzifikálja és mindenből tart egy kicsit, van aki egyiket-másikat súlyozza).


Olyanba fektess amit értesz (aminek érted a működését) és amit tudsz kezelni (pl ne vegyél horvátországi nyaralót kiadásra, ha nem tudod ellenőrizni a pénzforgalmat vagy kontrollálni a felújítási folyamatokat, ne kezdjél devizával kereskedni ha nem tudod, hogy merre mozul a piac, stb).

2015. jan. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2.


Igazad van, egyéni dolog, hogy kinek mibe érdemes fektetni, ezért átalakítom a kérdést:


Ti mibe fektetitek idén a pénzeteket? Mibe raktátok, és mi tűnik jó választásnak, amin gondolkoztok?

2015. jan. 14. 13:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk van 4 kislakásunk ami ki van adva, és viszünk egy vállalkozást. Különféle tanfolyamokat tervezünk saját részre a közeljövőben.
2015. jan. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem most éppen nincs tőkém (elúszott a cégemmel együtt :), mondjuk nem is volt sok), de én TBSZ típusú értékpapírszámlát nyitnék, valószínűleg a KBC-nél.


És hát ETF-ekbe tenném leginkább a pénzem. Kérdés, hogy csak abba-e és milyenbe? Mivel én szeretem a kockázatot, ezért nagyon figyelném a kőolaj és a réz árát. De akár azt is meglépném, hogy most rögtön az egészet kőolajba (future), és 1 év múlva megnézzük. De ez persze iszonyú kockázatos; mondjuk az egész pénzedet legalább nem tudod vele elbukni.

Az is lehet, hogy folyamatosan adnám-venném az ETF-eket (tehát tőzsde, nem forex), mivel ebben van némi tapasztalatom.

Ha meg viszonylag alacsony kockázat mellett az esetleges magas hozam lehetőségét keresném anélkül, hogy nekem foglalkozni kelljen vele, akkor valamilyen nagy piacot lefedő ETF-et vennék, nekem most az amerikai részvénypiac tűnik a legvonzóbbnak, de kíváncsi vagyok, hogy a többiek mit gondolnak. Persze ebben is simán benne van 20-30% veszteség lehetősége.

Egyébként meg gondolkodom, de nem jut eszembe olyan lehetőség, ami kifejezetten alacsony kockázatú, és mégis érdemes lenne bele fektetni. Aki nagyon kevéssel beéri, annak azért Magyarországon még bejöhet valamelyik nagy bank akciós betétje.

A Bankmonitoron és a Profitline-on is mindig lehet látni az aktuális legjobb lehetőséget.

2015. jan. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mennyi pénzt, mennyi időre, milyen pénznemben? Kockázatvállaló, vagy -kerülő vagy? Mi a célod a befektetéssel, megtakarítással. Kapásból ennyi kérdés, igen.
2015. jan. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én termőföldbe fektetek.
2015. jan. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!