Mit tehetek ha 250 ezer forintos tartozása van a családomnak a Telekommal szemben!?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A szüleim elváltak és én Édesanyámmal maradtam a családi házunkban. Édesapám nevén szerepelt T-Home előfizetés (TV, telefon, internet csomag) Az utóbbi időben sajnos egy elég tetemes összeg, 250.000 Ft.-os tartozás gyűlt össze, melyet se én, se Édesanyám nem tud kifizetni, Édesapám pedig nem akarja, amit megértek, hiszen Ő már évek óta nem él itt. Attól tartok hogy előbb-utóbb itt fognak jelentkezni a behajtók, mivel a tartozás itt, ezen a lakcímen gyűlt össze és lefoglalják azokat az ingóságokat amiket a szüleim közös házasságuk alatt szereztek és a későbbiekben rám maradnának.

2015. aug. 3. 16:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha édesapád segíteni a fizetésben nem akar. Akkor abban az esetben, semmi kép se, írj alá semmit. Még meghatalmazást se készítsetek! Mert így könnyen rád verhetik a tartozást. Én most ebben az esetben, azt tanácsolom, hogy ne tegyél semmit se. Ne írjatok meg hatalmazást, ne kérj fizetési részletet, édesapád nevében, és ne intézkedj semmit. Ha édesapád ennyire elzárkózik a fizetéstől, akkor te is zárkózz el mindentől. Mert 1., Jogilag édesapád sara, a tartozás. 2., Neki lesz belőle gondja jogilag. 3., Ha a végrehajtó tégedet, vagy édesanyádat zaklatja a tartozás ügyében, akkor mindenképpen tegyél büntető feljelentést a végrehajtó ellen. Mivel nem te, és nem édesanyád tartozik az adott összeggel. Éppen ezért ha téged vagy édesanyádat zaklat, a végrehajtó, akkor zaklatásért jelentsétek fel a végrehajtót. Ezt jogilag meg teheted. 4., A végrehajtóval ne állj szóba! Ne adj ki semmilyen információt, semmiről! Mivel nem téged keres, hanem édesapádat. Ezek csak tippek, és ötletek, amiket megtehetsz.
2015. aug. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Megcsináltuk a meghatalmazást, de nem hinném hogy ez miatt rám vernék a tartozást. Te miből gondolod ezt? Én csak meghatalmazott vagyok..
2015. aug. 17. 17:30
 13/13 anonim ***** válasza:
Rád verni, nem is fogják! Ez Tuti biztos. De majd jól meg zaklatnak tégedet!
2015. aug. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!