Mit tehetek ha 250 ezer forintos tartozása van a családomnak a Telekommal szemben!?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A szüleim elváltak és én Édesanyámmal maradtam a családi házunkban. Édesapám nevén szerepelt T-Home előfizetés (TV, telefon, internet csomag) Az utóbbi időben sajnos egy elég tetemes összeg, 250.000 Ft.-os tartozás gyűlt össze, melyet se én, se Édesanyám nem tud kifizetni, Édesapám pedig nem akarja, amit megértek, hiszen Ő már évek óta nem él itt. Attól tartok hogy előbb-utóbb itt fognak jelentkezni a behajtók, mivel a tartozás itt, ezen a lakcímen gyűlt össze és lefoglalják azokat az ingóságokat amiket a szüleim közös házasságuk alatt szereztek és a későbbiekben rám maradnának.

2015. aug. 3. 16:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ki kellene fizetni... talán egyszerűbb lett volna havonta, mint most kamatostól, behajtási díjastól, mindenestől. Vagy ha nincs rá keret, hát le kellett volna mondani. Használni oké, fizetni meg luxus?
2015. aug. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Kérj részletfizetési lehetőséget, bár arra is fognak még plusz kamatot rakni természetesen.

Illetve, át kéne nézni, hogy az a szolgáltatás, amiért most fizettek (illetve nem fizettek) mennyire kell nektek.

Lehet, hogy letudjátok csökkenteni a csatornákat, stb.

2015. aug. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
És eddig mit gondoltatok, ki fizeti a számlát, a szomszéd?
2015. aug. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Fizetni, fizetni, fizetni!

Ebben a sorrendben!

2015. aug. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ki volt a számla fizető? Kinek a nevén volt a szolgáltatás? Ki volt az előfizető, a Telekomnál? Vagyis ki halmozta fel a tartozást? Ezek jogos kérdés! Először ezeket kell tisztázni! Mert ha az édesapád volt az előfizető, akkor rajta fogják be hajtani, és nem rajtatok! Mivel nem te, és nem édesanyád volt az előfizető. A ház kinek a nevén van? Vagyis kinek a tulajdona a ház amiben lakotok? Ezt is tisztázni kellene? Egy csomó részletet nem írtál le! De abból amit idáig le írtál, abból ki indulva az édesapád sara a tartozás, vagyis te és az édesanyád nem tartozik senkinek semmivel, csak az édesapád tartozik a Telekomnak az adott összeggel. Vagyis csak ő rajta hajthatják be. Ti rajtatok nem, mert nem ti tartoztok. Az ingatlanra csak akkor tehetnek jelzálogot, ha az édesapád nevén van az ingatlan. Épp ezért kellene, le írnod azt is hogy kié az ingatlan. Az ingatlanban lévő ingóság pedig csak akkor számít, ha az édesapád még mindig be van jelentve, az ingatlanra mint ott lakó. Tehát kérlek, írj egy kicsit részletsebben, hogy tudjunk segíteni neked.
2015. aug. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szia! Az előfizető Édesapám volt, de ő már évek óta nem lakik itt. Én és édesanyám halmoztuk meg a tartozást, de az előfizetés Édesapám nevén van! A ház Édesanyám és Édesapám nevén van, de az ingatlant Édesapám terhelte jelzálogjoggal körül-belül 5 éve! Neki már új házassága van, új lakcímmel! Üdv
2015. aug. 11. 10:57
 7/13 anonim ***** válasza:

1., Miért nem lett eladva az ingatlan? 2., Ha már édesapád nem lakik, ott akkor miért nem adja el az ingatlan részért? Vagy miért nem veszitek meg ti, az édesapád ingatlan részét? 3., A tartozás hivatalosan az édesapádé. Tehát neki kell felelnie, és neki kell fizetnie! 4., Végrehajtásként, ingóságot csak az állandó bejelentett lakcímről visz a végrehajtó. 5., Ebben az esetben, amiben benne laksz ott foglalni ingóságot nem fog foglalni, mivel nem ott lakik édesapád, és igy a közös házban nincs ingóság az édesapádnak. 5., Így csak az ingatlan felét foglalhatja le a végrehajtó, és azt el is árverezheti a végre hajtó. Árverés után, meg az új tulaj be költöhet hozzátok, azon alapján hogy ő meg vette a fél ingatlant.

Épp ezért javaslom próbáljátok meg eladni az ingatlant.

2015. aug. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az imént beszéltem a behajtó céggel (ezek szerint a Telekom már kiadta nekik). Édesapámat keresték, nekem még annyit se mondtak hogy miről van szó! Azt mondták csak abban az esetben adhatnak tájékoztatást, ha meghatalmazott lennék az ügyben! Édesapámmal se én, se Édesanyám nem beszél a válás óta! Valami okosság?
2015. aug. 12. 17:58
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem sok jót tudok most írni. Mivel édesapád a tartozó! Így neki kell intézkednie. Jogilag se te, se édesanyád nem tehet semmit. Kivéve ha édesapád írásbeli meghatalmazást ad. Egyébként meg csak, és kizárólag az édesapádé, a tartozás jogilag. Javaslom fizessen édesapád! Te pedig semmivel sem tartozol.
2015. aug. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Beszéltem ma Édesapámmal ő is azt mondta hogy szeretne egy meghatalmazást alá iratni velem és kérjek rá részletfizetést! Ő segíteni a fizetésben nem akar.. Ha belemegyek és aláírok egy meghatalmazást akkor szerinted behajthatnak rajtam bármit is, ha esetleg késve tudnék fizetni?
2015. aug. 14. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!