Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van olyan bank ahol kaphatok...

Van olyan bank ahol kaphatok hitelt vályog házra?

Figyelt kérdés
2015. júl. 26. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Önmagában a vályog nem kizáró ok, ha fel van újítva, meg van csinálva a vízszigetelése, forgalomképes helyen van, ilyesmi. Persze a tipikus apró falusi, félig már összedőlés szélén álló vályogra nem fognak adni, de ilyenből téglára sem adnak :)
2015. júl. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerkezetileg egy teljesen jó állappotban lévő házról van szó. Felújítani szeretnék és erre tetetnék a jelzálogot. Az UniCredit bankból elhajtottak, ott nem fogadják el fedezetnek. Tudsz esetleg olyan bankot ahol igen? Más házára (persze egy családtagunkra gondoltam :) ) nem szeretnénk jelzálogot tetetni... előre is köszi
2015. júl. 26. 10:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Nézd, konkrét bankot nehéz mondani, mikor nekem kellett akkor találtam, végig kellett hívogatni őket, volt aki élből elzárkózott, volt aki nem. Azóta azért eltelt egy kis idő, simán lehet, hogy szigorítottak a feltételeken, más meg enyhített... Most tényleg 8 nagy bank van, nem olyan nagy cucc körbetelefonálni.



Egyébként meg sok esetben nem azért nem adnak, mert vályog, hanem mert nincs forgalomképes helyen, csak egyszerűbb a vályogra fogni. Azt érdemes még tudni, hogy nagyon alacsonyra fogják értékelni, még akkor is, ha amúgy tökéletes állapotú, tehát simán kb a felére.

2015. júl. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hitelközvetítőnél érdeklődj, elég jól ismerik a bankok gyakorlatát a hitelbírálatban. A vályog korábban is necces volt, most pedig elég szigorúak a feltételek, de nem biztos, hogy esélytelen.
2015. júl. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Több bankban is kaphatsz vályogházra hitelt, me nincs szerkezeti megkötés a fedezete, pl OTP, Erste, FHB, de úgy kalkulálj, hogy kevesebb hitelt adnak rá a bankok, mint egy téglaházra. Javasolt ilyen házaknál egy előzetes értékbecslés, ami alapján megtudható, mennyi a fedezeti értéke a háznak.

Én is profi hiteltanácsadót javaslnék, akinek van erre tapasztalata.

2015. júl. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
OTP
2015. júl. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!