Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezhet, hogy csak ennyi a...

Létezhet, hogy csak ennyi a devizahitel visszatérítés? (Merkantil Bank)

Figyelt kérdés

Megkaptam a visszatérítéses levelet és kissé elszomorodtam. 2007-ben vettem fel 1,4MFt hitelt gépjárműre 7 éves futamidőre. Az elszámolólevél alapján a 7 év alatt az 1,4 MFt-ra visszafizettem majdnem 3,2MFt-ot, lazán több mint a dupláját az eredeti felvett hitelösszegnek. Egy 21 oldalas pdf dokumentumban is le van vezetve, hogy ez alapján visszajár nekem 50e Ft. Na mármost szerintem ez egy átverés ahhoz képest amit folyamatosan hallok ismerőseimtől, hogy ki mennyit kap vissza hasonló időpontban és kondíciókkal felvett hitelből, ez ahhoz képest aprópénz.

Mi az amit tehetek? Írhatok panaszt amit majd visszadobnak hivatkozva a kreált meseszerű táblázatukra? Pereskedjek és járkáljak fel Pestre? Vagy törődjek bele, hogy megszívtam és igazoljam vissza hogy küldjék ezt a pénzt?



2015. máj. 5. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia, 2,5 M Ft, 2007 év végén vettük fel 10 évre, jelenleg fennálló tartozás átszámolva 2,5M Ft, visszajáró összeg a Lombard szerint pontosan 0....én nem hagyom annyiban, az biztos, leszünk még így egy páran...
2015. máj. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A bankok egy központilag meghatározott képlet szerint számoltak. Ezt a képletet az MNB határozta meg.

Innentől kezdve lehet az MNB-hez menni.


Jól megetettétek veletek hogy milliók járnak vissza,most meg hogy egy forint sem fel vagytok háborodva.

Egy nem fideszes közgazdász pont ma nyilatkozta, a bankok 99%-ban megfelelően számolhattak.

A probléma a forintosítás remény keltéssel egyenértékű felhívása

2015. máj. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2015. máj. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nos nem kell bemutatni, ugyanis én is bankban dolgozok, nagyon jól tudom, hogy elő volt írva, hogy kell számolni, és hogy hogyan jártak el a bankok...amúgy a forintosítás nem érinti az autóhiteleket...Ennek ellenére, én még nem láttam olyan hitelest (sem autó, sem lakás), ahol a visszajáró összeg pontosan 0 Ft volt, úgy hogy a bank semmiféle kedvezményt nem adott a futamidő közben...
2015. máj. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!