Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az új szocpol érdekel engem,...

Az új szocpol érdekel engem, már utána olvastam, de nem vált igazán érthető számomra, hogy igénybe vehetem-e?

Figyelt kérdés

sorházba lakunk ami 2007-ben lett építve, könnyűszerkezetes. 2 gyerek után felvettük a szocpolt, viszont a kicsire vissza fizetjük, mert időközben elváltunk és a mostani páromtól van a gyerek. szóval a kérdésem a következő:

2 gyerekkel lakom egy 50nm2-es házba, viszont az egyik gyerek "szocpolszüz" akkor igénybe vehetem utána lakásfelújításra?

remélem érthetően írtam le :/



2015. febr. 16. 13:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Felújításra nem, csak bővítésre.

Legalább egy szobával és komfortosnak kell lennie.


De kérdéses még, hogy mit fog tartalmazni pontosan az új szocpol, mert nincs még véglegesített szövegezése a rendeletnek csak a régi. Emellett sok helyen olvasni -és erre megerősítést is adtak-, hogy marad a jelenleg előírt energetikai besorolási előírás a bővítésnél is, a régivel együtt el kell majd érni a B energiaszintet.


Ezek vagy korszerűsített panel lakások szoktak lenni, vagy jelenlegi új építésű ingatlanok. Amikhez egyébként C kategóriaát írnak elő használatba vételhez.


Mi is erre várunk, egyenlőre energetikai korszerűsítésben vagyunk, F-ről D-re, majd így tovább B-ig, ha már akkor kérni fogják, hogy a régi épületrészre meglegyen,mielőtt igényelni akarjuk 2 gyerek után.


Ez maga többe van/lesz, mint az esetünkben 2 gyerekre járó kedvezmény ( cca. 1,3-1,4 millió )


2007-es építésű ingatlanok talán C-D-sek lehetnek , de ha van energetikai tanúsítványod akkor abból láthatod.


Illetve érdemes utánaszámolni, hogy mennyi beruházást is igényelne ez pluszba, hogy jogosultak lehessetek rá, ha egyáltalán sorházban van lehetőség bővítésre.

2015. febr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!