Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tetőtér beépítésre igényelhető...

Tetőtér beépítésre igényelhető e a szocpol? Ha igen milyen részben? Egész vagy fél szocpol? Két gyerek esetén mindkettőnek meg kell lenni? Személyesen melyik hivatalnál vagy banknál kell utána járni, intézni az igénybevételt?

Figyelt kérdés
Családi házba lakunk, szülőkkel.A ház a szülők nevén van. Mi egy 40 m2-es különbejáratú részt használunk.Ennek a tetőterét szeretnénk beépíteni.A beépítéssel legalább 40 m2-rel megnőne a különbejáratú rész lakótere.2 gyermekre szeretnénk igénybe venni a szocpolt,még csak az egyik született meg a másikkal várandós vagyok.Kérem segítsen abban, hogy hol kell elkezdeni az ügy intézését, és milyen feltételeknek kell meglenni!Válaszát előre is köszönöm
2008. dec. 29. 10:59
 1/2 anonim válasza:
Tetőtér beépítésre jár a félszocpol,ami 450 e. Ft,és csak meglévő gyerekre lehet igénybe venni. A támogatást banknál kell igényelni,de kell hozzá a jogerős építési engedély,amit a polgálmesteri hivatal,építési osztályán tud intézni.Ha a második gyermek megszületése után veszi igénybe,akkor 1.200.000 Ft-ot kap.
2008. dec. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Mi a megoldás


Az építésigazgatási osztályról egy úrral beszéltem

aki a település ügyintézője. Ő elmondta nekem, hogy egy Új

kormányrendelet szerint, nem kell építési engedély, ha a tetőtérben olyan munkálatok zajlanak, ami a ház homlokzatát nem bontja meg (tetőtérbeépítés). Telefonbeszélgetésünk után elmentem az OTP fiókjába és elmondat nekik ezt a dolgot valamint a Budakeszi építésigazgatási osztály telefonszámát is megadtam. Már az is elképesztő volt, hogy nem tudtak a kormányrendeletről (!!!) és közölték velem, utána fognak nézni és felhívnak. Rá egy hétre

fel is hívtak, és azt mondták, hogy szerintük meg kell építési engedély pont. Erre felhívtam az építésigazgatási osztályról x urat és elmondtam, hogy mit mondtak. x úr azt mondta, hogy Ők nem adhatnak olyanra engedélyt ami nem engedélyköteles és az OTP-nek kutya kötelessége a hatályos

jogszabályokat illetve változásokat betartani. Most nem kezdem leírni a szeptember

közepe óta majdhogynem folyamatos beszélgetéseimet, a lényeg, jó néhányszor

beszéltem mint az OTP alkalmazottaival mint x úrral. Dobai úr véleménye szerint ez egy jogi anomália, mivel az OTP olyan engedélyt kér amit ők nem adhatnak, mivel ehhez a

tevékenységhez nem jár engedély. Várom a véleményt, mi a teendő???

2009. febr. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!