Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakásvétel, eladó kölcsönöz...

Lakásvétel, eladó kölcsönöz vevőnek?

Figyelt kérdés

Mennyire életképes gondolat, hogy lakás vásárlásánál az eladó kamat ellenében belemenjen, hogy a vételi ár kisebb részét később kapja meg? (Persze, ügyvéddel, megfelelő szerződéssel) A lényeg, hogy a vevő ne kelljen semmilyen harmadik felet bevonjon hitelezéshez?


Pl. eladó 12 milliót kér a lakásért, megkap 6-ot azonnal, a többit meg részletekben egy éven belül és a fennmaradó tartozásra kamatot kapjon? Szerintetek mennyire mennének bele manapság a tulajok?



2015. febr. 14. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Normális ember ilyenbe nem megy bele. Aki ott és akkor nem tud kicsengetni +6 milliót, az egy év múlva se fog...
2015. febr. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha egy év múlva sem lesz meg a másik 6, tovább kapja a kamatot, esetleg árverezteti a lakást.
2015. febr. 14. 16:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez polgári tartozás, azt meg magyarisztánban behajtani szinte lehetetlen, de legalább rohadt macerás.


Normális eladó akin nincs kényszer soha nem menne ebbe benne.


Aki meg havi 500,000 ft-ot félre tud rakni (így tudna ugyanis 1 év alatt további 6 lepedőt kicsengetni) az nem gatyázik ilyesmivel.

2015. febr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Semmilyen módon nem lehetne ez esetben az eladó/hitelező fél szamara csökkenteni a kockázatot valamilyen szerződéssel?
2015. febr. 14. 20:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ott a pont a 3-asnál! Itt két kényszer közül egy sem valósul meg, sem az Eladói és a Vevői.


Ha az -eladó kényszerben lenne, akkor még havi törlesztőkbe is odaadná az ingatlant lakbér helyett, de ez leginkább az üres ingatlanoknál jellemző vidéki kistelepüléseken. Kényszerben lehet végrehajtás miatt, is ahol pl. az 5-ik sikertelen árverezés esetén már a becsérték 50%-ról indul a licit. Így a 12 milliós ingatlan 6-ról, ahol tudnál rá a meglévő tőkéddel pályázni.


A Vevő részéről meg azért nincs kényszer, mert aki havi 5-600-at félretesz az jól kezeli a pénzügyeit és nem a jövőbeni bizonytalanságokra alapozva veri magát hitelbe ígérvényekkel és biztosítékokkal, vagy a bank alapból hitelez neki,ha valóban stabil az ügyfél és ha minden áron most akarja véghez vinni a projektet, bár jellemző, hogy ilyen esetben a "brainstorming"-nál a realistább forgatókönyv mellett, a halasztás merül fel jobbára.

2015. febr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Naivan azt hittem, hogy az eladónak is megérheti a kamat miatt, nem gondoltam volna, hogy számára ekkora kockázatot jelent.
2015. febr. 15. 20:02
 7/7 anonim válasza:
nekem mint vevonek ajanlottak fel ilyen lehetoseget, kb egy milla hianyzott meg akkor a vetelhez, de nem mentem bele, mert utalok tartozni.elkepzelheto, hogy van olyan szitu, hogy mindket felnek megeri, pl ha az elado epp venni akar egy bizonyos ingatlant, es pont annyi hianyzik neki a vetelarhoz, amennyit keszen ki tud csengetni a vevo, es surgos a dolog, de szerintem is kockazatos. viszont ha tenyleg csak parszaz ezerrol van szo, es csak likviditasi problema, es a felek megbiznak egymasban, akkor vegul is mukodhet a dolog. de en szemely szerint nem csinalnam se vevokent, se eladokent.
2015. jún. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!