Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundament, Otp, Axa lakáskassz...

Fundament, Otp, Axa lakáskassza jobb? 7-8 évre szeretném.

Figyelt kérdés
Azt is jó lenne tudni, hogy nem-e átverés valamelyik. Lehet díjmentesen olyat csinálni valamelyiknél, hogy minden hónapban 10 000 ft-ot fizetek be, de augusztusban tudok betenni 20 000-ret is. Lehetséges? A felvehető hitel, a bent lévő pénzzel együtt kb. 6 millió (ennyi kellene kb.)fizethető egy egyedülálló 80-85 000 ft-os fizetésből? Azért kérdezem, mert ha 8 év után sem lesz jobb keresetem, megéri-e belekezdeni az egészbe.
2010. febr. 6. 07:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
69%
Szia,mi kötöttünk a lányomnak otp.-s lakáselőtakarékosságot.8 évig fizetjük és NEM kell róla elszámolni,mi is a továbbtanulására gyüjtjük,ha már 4 év után felveszed akkor kell róla elszámolni,de 8 év után arra költöd amire akarod.5000.-ft-ot rakunk be neki abbol az állami támogatással meg a kamatokkal 750.000.-körül lesz és erre ugyanennyi hitelt vehet fel majd kedvezményesen.Nekünk nem ez az első már volt egy azt is szépen minden gond nélkül megkaptuk.Az is OTP.-s volt.
2010. febr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
A 8. év után szabadfelhasználás a 2009. július 1 után kötött szerződésekre nem lehetséges, csak lakással kapcsolatos költségek fizethetőek belőle.
2010. febr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
54%

A páromnak volt Fudnamentája, és most amikor lejárt, kicsit kellett velük vitatkozni. El akarták velünk hitetni, hogy még egy hónapot be kell fizetni. De a párom mondta, hogy ő anno 5 éve decemberben kezdte fizetni, tehát a januárit már nem kell fizetnie. Megtaláltuk a papírokat, és vittük, erre ők mégegyszer "utánanéztek", és kiderült, hogy tévedtek. Szóval igaza van annak, aki írta, hogy a kifizetésnél mindegyik b@szkódik.

Egyébként összegezve azt mondta párom, hogy nem sokkal járt jobban vele, mintha a párnacihába gyűjtögette volna.

2010. febr. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Akkor jobb, ha a számlámon hagyom a félretett pénzemet inkább?
2010. febr. 7. 15:33
 15/19 anonim ***** válasza:

Nézd, egy dolgot tarts szem előtt. Ha nem raksz félre egy fillért se, akkor egész biztos, hogy sosem fog összejönni a beugró egy lakáshoz.

Döntsd el magadban, mit szeretnél és azt is, mit vagy hajlandó ezért megtenni. Ha bizonytalan vagy magadban, akkor takarékoskodj először csak egy bankszámlán. A havi 10.000Ft nagyon kevés ahhoz, hogy belátható időn belül ebből akár 1 mill Ft összejöjjön. Tegyél félre többet és nézd meg, hogyan bírsz a maradékból megélni.

Egy 4 mill Ft-os hitel 30 éves futamidővel számolva kb havi 30-35.000Ft. Ennyit kellene félreraknod ahhoz, hogy megérezd, tudnál-e egy lakáshitelt törleszteni.

2010. febr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Szia,én az Uniqa-nal dolgozom,és nálunk van olyan lehetőség(de csak 10 évre)hogy havi 10000ft-os díjfizetéssel 10év után a dupláját kapod meg a befizetett összegnek.Szerencsés esetben lehet a tripláját is(árfolyamoktól függően).2 év után már hozzá lehet nyúlni a pénzedhez,és extra-befizetésekre is van lehetőség a havidíjon kívül.(Ezeket hozammal együtt az első 2 évben is ki lehet venni).Szívesen segítek neked,bátran fordulj hozzám akármilyen kérdésed van.Üdv.:Hajdú Vivien 0620/378-7234
2010. febr. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon jól gondolkodsz ,hogy már jó pár évvel előre tudod, hogy el kell kezdeni a gyűjtögetés! Az is igaz, hogy 10 nél több kellene, hogy ennyi idő alatt sikerüljön, de ha most ennyi fér bele akkor ennyivel kell elkezdeni!Én egy független tanácsadó vállalatnál dolgozok szívesen segítek neked, bár nem tudok duplázást ígérni mint az előttem lévő hölgy, de sztem ezt te is érzed hogy kicsit sántít..

Én olyan szerződést ajánlanék amit később emelhetsz csökkenthetsz, és jól kamatozik persze és 10 év után kamatadó mentesen kiveheted a pénz..

sztem egy kötetlen beszélgetést megér..ha érdekel írj az e.mailemre

de akárhogyis kezd el( mindegy hogy velem vagy mással) ha tényleg szeretnéd, mert csak ugy fog összejönni a vágyott lakás:)sok sikert!

2010. febr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
undoritoak vagytok, pénzugyi tanácsadok.
2010. okt. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Van a Lakáskasszáknál jobb megoldás, csak információ hiányában az emberek nem tudnak róla. Természetesen függ attól, hogy az ember milyen feltételekkel szeretne megtakarítani. Akit érdekel, az írhat nekem.
2011. jan. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!