Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tartoztam egy banknak 1500...

Tartoztam egy banknak 1500 ft-al, Egy év allatt 10000re hízott a tartozás, de egy ideje nem küldik a tartozásról szóló felszólítást! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb fél éve nem küldik, lehet e ebből bajom? Igénybe vettem egy szolgáltatást, amit nem használtam ki, így aztán nem akartam fzetni érte! (bankkártya) Nem is működik, nincs aktiválva sosem volt rajta pénzmozgás! Fizessem be, vagy hagyjam, úgysem lehet belőle bajom, hiszen a kártya sosem volt aktív, nem használtam, így nem lehet bajom!?
2010. febr. 5. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Jobban jársz,ha befizeted,mert a bank ne hidd,hogy elfelejtette a tartozást! Ami nekik jár,azt be is fogják hajtani! Most biztosan lappang egy kicsit a dolog,de csak azért,hogy legközelebb egy summásabb,még több kamattal terhelt összegű tartozásod legyen. Ha pedig behajtatják,akkor még azt az összeget is rád verik! Szerintem ezt már ne várd meg!
2010. febr. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ha megrendelted a szogláltatást, akkor is ki kell fizetni,akkor is, ha nem használtad. A bank előbb utóbb behajtja, addig meg számolja hozzá a kamatos kamatot. Sajnos mindenhol azt hallja az ember, hogy hogyan keménykednek mindenkivel, minden fillért kicsikarnak az emberektől. Ha nem akarod, hogy a tartozásod még tovább nőjön inkább fizesd ki.
2010. febr. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fizesd be, jobban jársz. Úgysem úsznád meg.
2010. febr. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elmesélem a történetemet, tanulságos lehet. Volt egy hitelünk, amit visszafizettünk, lezártuk a kapcsolatunkat a bankkal. Közben eltelt kb. 5 év és egyszercsak a végrehajtó küldött levelet, hogy azonnal fizessünk kb. 20.000 Ft-ot. Nem értettük, hogy mi van, bementünk a bankba. Ott elmagyarázták, hogy a folyószámlát amit ők nyitottak nekünk, azt nem mondtuk fel. Egyébként mi biztos nem akartuk, hogy megmaradjon, feltételezem "elfelejtették" megszüntetni. Nem értettük, hogy miért vártak 5 évet. Kiderült, hogy ők küldtek is nekünk folyószámla értesítést, amit persze nem kaptunk meg, mert időközben megváltozott a lakcímünk. Persze ezért is mi voltunk a hibásak, hogy nem jelentettük be az új címünket, ez a folyószámla szerződés szerint kötelező. Amúgy mi nem emlékeztünk semmilyen értesítésre sem, amig a régi címen laktunk. Mi még arra sem emlékeztünk, hogy volt folyószámlaszerződés, így megkértük a bankot, hogy mutassák meg. Megküldték, és kiderült, hogy a levelezési címnek a munkahelyi címet jelölték be, ahol már nem is dolgozott a férjem. Szerencsére nem tudták bemutatni, hogy mi alá is írtuk ezt a szerződést, így nem tudták ránkverni, hogy a rossz címet mi adtunk meg. Erre hivatkozva szerencsére elfogadta a bank a kifogásunkat. Tehát én javaslom, hogy fizess, amíg ennyi a tartozás, mert feltehetőleg azért nem küldenek levelet, mert már a végrehatóknak való átadás lehet folyamatban. Nekünk mázlink volt, de gondolom te írtál alá szerződést, úgyhogy nem tudsz kibújni, még akkor sem, ha nem használtad a kártyát. A kisembernek nem lehet igazuk a bankokkal szemben, sajnos.
2010. febr. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!