Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ma kaptam postán egy ügyvédi...

Ma kaptam postán egy ügyvédi fizetési felszólitást, bkv-tartozás miatt. Mi van akkor ha nem foglalkozom vele?

Figyelt kérdés
Táppénzen vagyok,vagyis már szülési szabin.1-2hét és meglesz a baba.Mit tudnak csinálni,ha nem fizetek?Mert elég vacakul kaptam eddig.
2008. aug. 6. 16:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A legroszabb amit tehetsz, hogy nme foglalkozol vele! Ha nem is személyesen, de valakinek be kell menni érdeklődni, meg előkersni a papírokat. Először azt kell megnézni, hogy jogos-e a felszólítás, konkrétan, hoghy nem évült-e el a büntetés. Ha igen, még akkor is be kell menni ügyfélszolgálatra, és megmondani, hogy szerinted mi a szitu. Ha jogos a felszólítás, akkor meg be kell fizetni, elvégre elkaptak és megbüntettek, azaz minden joguk megvan pénzt követelni, függetlenül attól, hogy te milyen állapotban vagy, meg mennyire szegény. Ha nem fizetsz, akkor előbb-utóbb valószínű perre viszik, vagy oddadják egy behajtó végnek (nemtom mi a pontos eljárás a bkv-nál)
2008. aug. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Igazából nem szeretném a szőnyeg alá söpörni,mert ugyse lennék nyugodt.Sajna,jogos,2003-as tehát éppen az elévülés elött kerestek meg.
2008. aug. 6. 18:04
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
33 éves vagyok, gyakorlatilag kb 25 éve lógok nótoriusan mindenhol,sose fizettem be semmit,ezután se fogok,amúgy a BKV ellenőr nem hivatalos személy,nem kérheti el a személyes okmányaidat,ha megpróbál feltartóztatni és bunkó,fel is jelentheted,a jog alapján neked lesz igazad,csak ezt sajnos nagyon kevesen tudják......Ha normális az illető,én is odadom a papírjaimat,végül is jogos a bünti,ő pedig "csak a munkáját végzi", de ha bunkó,elhajtom a francba!!!!....Ne fizess.....
2008. aug. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ez most komoly?De mivel odaadtam a személyimet,elvileg jogos a követelés,nem?????
2008. aug. 6. 19:45
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérj részletfizetést, hivatkozz a körülményeidre, de előtte kérd az összeg méltányosságból való csökkentését. A csökkentett összegre kérj részletfizetést.
2008. aug. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%
Marhaság!Még egyszer mondom, NE FIZESS....!
2008. aug. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
68%

Az hogy ne fizess az MARHASÁG!!!


Az igaz volt hogy az ellenőrnek semmi joga nincs semmihez, de ez már a bíróság. Igenis be kell fizetni ha nem akarsz nagyobb bajt.

2008. aug. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Miféle bíróság?!?! Ha ismernéd kicsiny hazánk büntetőjogi affinitását,tudhatnád; Több milliós tételnél kisebb esetekkel nem foglalkoznak,már csak azért sem, mert a sokkal komolyabb, több száz milliós ügyeket is 8-10 évig elhúzzák-már ha előveszik egyáltalán....Ne halgass a kispolgárokra,ne hagyd magad!
2008. aug. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Én tavaly novemberben kaptam ugyanezt az ügyvéd álltal csekket is küldtek 43000-ft össz 4 büntetés kamatokkal.2003/2004-ekkori büntetés.Befizettem mivel egy tartozást rátehetik házrészre is.Végre hajtó is kimehet.Azt a 4 büntetést 2003/2004-ben nem vettem komolyan nem fizettem be így ügyvéd álltal már komolyabb az ügy és bíróság lesz ha jól tudom ha nem fizetsz.Gondold meg!Kérj részlet fizetést!
2008. aug. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pont erre apellállnak,hogy a "többség" nem járatos a jogi ügyekben,és összeszarja magát egy ügyvéd által "megtámogatott" felszólítástól,hiba volt odaadni a személyid,de így sem tudnak megfogni,csak a szokásos Szekus ráijesztés működik,mint mindig,kicsiny és bárgyú -ám annál gyönyörűbb -hazánkban,továbbra is azt tanácsolom,ne hagyd magad,van már épp elég "robot","zombi","rabszolga" a honban........Még egyszer mondom,több mint húsz éve nem fizettem be semmit.......
2008. aug. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!