Mit tudtok a fogyasztói csoportokról?

Figyelt kérdés

10 milliót ajánlanak havi 70ezerért, bárkinek. Miért ilyen olcsó??? Nincs ebben valami átverés?

Bele szabad vágni?

Ha valakinek személyes jó, vagy rossz tapasztalatai vannak, kérm írja le.


2010. febr. 3. 08:46
 1/3 anonim ***** válasza:

A fogyasztói csoportok nem hitelt adnak, hanem a tagság által begyűjtött pénzt sorsolás útján visszaforgatják a csoport tagjainak. Felszámolják a saját költségüket, hasznukat, de konkrét kamat nincs, azért LENNE olcsó.


DE!!!!


Ki garantálja neked, hogy a sorsoláson az elsők között lesz és hamar pénzhez jutsz? Mi van akkor, ha évekig csak fizeted a részleteket, de majd csak valamikor a futamidő végén jutsz a hőn áhított összeghez?


Egy sorsolásnak az a lényege, hogy lesznek, akik jól járnak, és tömegével lesznek, akik nagyon nagyon rosszul.


Sok helyen a sorsolást úgy tudják "befolyásolni", hogy bizonyos összegek befizetésével előrébb kerülnek a várakozók listáján. (Az még csak az igazi, szép körmenet, amikor a kispénzű emberek ettől még hátrább sorolódnak.)


Hiteltanácsadóként "csodálattal" figyelem ezeknek a fogyasztói csoportoknak a működését. Zseniális ötletnek tartom az emberek lehúzására és el kell ismernem, ritka jó üzlet annak, aki ezzel be tudja húzni az embereket a csőbe.

2010. febr. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Alapvetően kétféle módon döntenek: előtörlesztés vállalással és/vagy sorsolással. Az adott hónapban általában az a tag jut hozzá a vásárlói joghoz, aki a legtöbb előtörlesztést vállalta. Ha valaki előtörlesztést vállal előre kifizeti a még meg sem kapott pénzösszeg egy részét. Amennyiben több ilyen tag is van, közülük sorsolással döntik el, hogy ki juthat hozzá a vásárlói joghoz. Az is előfordulhat, hogy kizárólag sorsolás alapján dől el, hogy ki kapja meg az igényelt összeget. Tehát akinek kedvez a szerencse, az azonnal hozzájut a vásárlói joghoz, akinek nem, annak akár évekig várnia kell a sorára. Fontos tudni, hogy a csoport többi tagjának előtörlesztés-vállalása nem kiszámítható, így a vásárlói jog mielőbbi megszerzése – a saját anyagi lehetőségeink mellett – a szerencsén múlik.


A fogyasztói csoportokat szervező vállalkozások általában nem rendelkeznek a reklámokban feltüntetett összegekkel. Ezek a cégek nem állnak kapcsolatban bankokkal sem, amelyek rendelkeznének ezekkel az összegekkel. A csoportszervező vállalkozás nem bank, semmilyen pénzügyi szolgáltatást nem végezhet, hitelt nem nyújthat. Kizárólag a fogyasztói csoportok szervezését és működtetését végzi. A fogyasztói csoportokba befizetett pénzek esetleges eltűnése esetén sem egyetlen hatóság, sem a bíróság nem tudja kártalanítani a tagokat.


Mivel a vásárlói jog elnyerésének időpontja nagyban függ a szerencsétől, ezért előre ezt nem lehet tudni. Még az is előfordulhat, hogy csak a futamidő végén, 5, 10 illetve 15 év múlva jut hozzá. És mindaddig fizetgetted (mások hiteleinek, akik már azt megkapták) a törlesztéseit, anélkül, hogy te megkaptad volna a magad hitelét.


Ráadásul a havi befizetések nem kamatoznak, tehát ha sem a nagy összegű befizetés, sem a szerencse révén nem kerülünk rövid időn belül kiválasztásra, akkor - szemben egy banki megtakarítással - nem lesz semmilyen gyarapodásunk az időközi infláció ellensúlyozására.


Elállási jog, felmondás: ha a fogyasztói csoport tagja az aláírástól számított 30 napon belül meggondolja magát és szeretné felbontani a szerződést, akkor egy tízezer forint körüli összeg kivételével a már befizetett regisztrációs díjat és havi részletet/részleteket a fogyasztói csoportot szervező vállalkozás visszatéríti. Amennyiben „előtörlesztést” vállal a következő közgyűlésre, úgy a szerződéstől a közgyűlés napjáig állhat el. Érdemes ugyanakkor odafigyelni arra, hogy a leendő tagoknak a szerződés megkötésekor általában 1-2 havi részletet kell befizetniük, így az elállási idejük a közgyűlés napjáig – mely akár a szerződéskötést követő napra is eshet – lerövidül. A 30 napos határidő leteltével, vagy a közgyűlés után a fogyasztói csoport tagja csak rendes felmondással szüntetheti meg a szerződést. Ilyenkor azonban a regisztrációs díjat nem, a már befizetett havi részletet/részleteket pedig csak a futamidő végén, de kamatok nélkül kapja vissza. Az a tag, aki kiválasztásra került és hozzájutott az általa megszerezni kívánt vagyontárgyhoz, a szerződést rendes felmondással nem szüntetheti meg, amíg a szerződésben meghatározott valamennyi fizetési és egyéb kötelezettségeinek maradéktalanul eleget nem tett.


Találkoztam olyanokkal, akikkel megfizettették a belépési díjakat, valamint olyan összegeket fizettettek meg velük, amikről nem is tudták, hogy milyen jogcímen fizették be.


Senki nem garantálja, hogy ezek a csoport-szervezők meglesznek még később, amikor beborul az egész...

2010. ápr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy átverés az egész, újabban bírósági tárgyalások is vannak fogyasztói csoportokról, miután százezrekkel húzzák le az embereket.
2011. aug. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!