Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet e lakáshoz jutni 0...

Lehet e lakáshoz jutni 0 önrésszel?

Figyelt kérdés
Albérletre fizetek ki havonta annyi pénzt, mintha saját lakásomat törleszteném, viszont lakáshitelt nem kapok, mert nem tudok milliókat összegyűjteni, így nincs megfelelő önrészem. Van megoldás???
2010. febr. 2. 10:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha kaphatsz is, biztosan nagyon rossz feltételekkel. Önrész nélkül nem szabad belevágni. Nem tudnál egy olcsóbb albérletbe menni, hogy tudj félretenni pár évig?
2010. febr. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Engem a nagyon rossz feltételekkel felvehető hitel is érdekel, ha 0 önrésszel saját lakáshoz jutok...
2010. febr. 2. 10:48
 3/15 anonim ***** válasza:

"Nem tudnál egy olcsóbb albérletbe menni, hogy tudj félretenni pár évig?"

hány év alatt lehet 1 milliót félretenni???


esetleg lakás lízing, illetve ha pl. a szüleid házát/lakását be tudod vonni fedezetnek.

egyébként nem nagyon van rá lehetőség. (mellékesen a felmerülő költségek, mint ügyvéd, földhivatal, közjegyző, értékbecslő stb. is jópár 100e forint, arra is kell pénz)

2010. febr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Néhány 100 ezer még belefér, de az a baj, hogy az kevés... Én eddig csak olyan lehetőségekkel találkoztam (beleértve a lízinget is), ahova minimum 20% önerő kell.

Engem minden olyan lehetőség érdekel, amihez nem kell 3-400ezer -nél több...

Nincs bevonható ingatlan.

2010. febr. 2. 10:54
 5/15 anonim ***** válasza:

Úgy hallottam a Hírekben, hogy most változtatták meg : ezután csak 25%-os önrésszel vehető fel lakáshitel!


A lakáslízing (szerintem) sokkal kockázatosabb, mint a hitel, mert először is jóval magasabb költségei vannak, másodszor meg ha nem tudod fizetni a lízingdíjat, akár 1 hónap alatt is kiköltöztethetnek, minden addigi befizetésed elúszott (a nemfizetett törlesztőrészes hitelezésnél legalább árverezik az ingatlant, a befizetett addigi törlesztőrészleteid nem válhatnak köddé!)

2010. febr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Röviden, nincs. Sőt most változtak a feltételek és asszem minimum 20-30 %kell.
2010. febr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha jelenleg nem tudsz még 300-400ezret sem félretenni akkor hogyan tudnál egy kockázatos hiteltörlesztést fizetni?!


Nem hallottad, hogy sokan pont azért buktak bele a hiteleikbe, mert 1 év alatt a törlesztőrészleteik duplájára-triplájára emelkedtek?!

A válságnak még nincs vége, ráadásul te sem vagy bebiztosítva munkanélküliség ellen, mi van ha elveszted az állásod?!


Én a helyedben nem vágnék bele egy kockázatos hitelbe 0 Ft megtakarítással!!!

2010. febr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha 1-2 évre visszaköltöznél a szüleidhez, ezalatt félretennéd azt,amit az albérletre fizetsz és ebből vehetnél már egy kicsi nyaralót, ami a tiéd, nincs rajta hitel...

Ez már egy ingatlan lenne, amiben lakhatnál (csak a rezsit kellene fizetned) és ez már elegendő alap lenne a továbblépéshez...

Erre már kaphatnál hitelt is, ha egy nagyobb, komolyabb lakást szeretnél!

2010. febr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Ha jelenleg nem tudsz még 300-400ezret sem félretenni akkor hogyan tudnál egy kockázatos hiteltörlesztést fizetni?!"


nem tudom hol lakik jelenleg, de pesten egy sima albérleti lyuk bérleti díja jellemzően magasabb, mint egy 1 szobás lakás törlesztő részlete.


"Nem hallottad, hogy sokan pont azért buktak bele a hiteleikbe, mert 1 év alatt a törlesztőrészleteik duplájára-triplájára emelkedtek?!"


ez úgy hívják, hogy mesebeszéd.

persze van ilyen, de csak akkor, ha

1. jen hitelt vett fel. az olyen meg is érdemli, minden tele volt azzal, hogy a jen hitel mennyire veszélyes

2. nem banktól, hanem hitelintézettől vette fel a hitelt, ami azt jelenti, hogy havi néhány ezer forinttért cserébe eladta a biztonságot. az ilyen szintén megérdemli.


nekem is van lakáshitelem, banktól, CHF alapon, csak annyival változott, mint az árfolyam és sosem volt drágább (amikor beszakadt a forint árfolyam, akkor sem), mintha az elejétől forintban vettem volna fel.

2010. febr. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Ha jelenleg nem tudsz még 300-400ezret sem félretenni akkor hogyan tudnál egy kockázatos hiteltörlesztést fizetni?! "

Éppen, hogy annyit tudok, annál többet csak túl hosszú idő alatt. Szerintem ezt írtam...


"Nem hallottad, hogy sokan pont azért buktak bele a hiteleikbe, mert 1 év alatt a törlesztőrészleteik duplájára-triplájára emelkedtek?!"


De hallottam, de ez engem most nem igazán érdekel...

Az albérletre is fizetnem kell havonta...És hidd el, az sem kevesebb, mint egy ugyanakkora lakás hitelének havi törlesztése.


"A válságnak még nincs vége, ráadásul te sem vagy bebiztosítva munkanélküliség ellen, mi van ha elveszted az állásod?!"


Ebben tökéletesen igazad van, de az albérletből is idobnak, ha pl elveszítem az állásom és ne tudok fizetni...


"Én a helyedben nem vágnék bele egy kockázatos hitelbe 0 Ft megtakarítással!!!"


Én belevágnék, ha lenne ilyen lehetőség...

2010. febr. 2. 11:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!