MuSky kérdése:

200ezer ft-os hitelt?

Figyelt kérdés

új asztali pc-t vennék 200.000 Ft körül részletre de az olyan computer boltokban vagy ebshopokban ahol van részletfizetési lehetőség ott nagyon magas áron adják.

akár 1.5 annyiba kerülnek mint pl az iponon vagy pcxen.


van olyan banki hitel amit megéri felvenni emiatt?


olyasmik keresek ,mint pl.:

200ezer, havonta 10%ra ami jelen esetben havi 20e lenne.

plusz még 10% thm mondjuk.


létezik ilyesmi?



2014. dec. 16. 15:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Számítógépre semmilyen hitelt sem éri meg felvenni.
2014. dec. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Próbáld meg kisebb helyi boltban is megérdeklődni.


Asztali pc-t nem kész konfigban érdemes megvenni, hanem alkatrészenként. Azokra is egyben kérhetsz hitelt.Szinte minden bolt rendelkezik erre pénzügyi partnerrel.


Annak idején nekünk is volt a webshopban és az üzletben egyaránt erre lehetőség, de az áruhitel az egyik legmagasabb THm-mel járó hitel, több lesz az, mint 20%. + minősítéshez kötött, aminek vannak feltételei. És még akkor sem biztos, hogy megkapod.


Abban a első hozzászólónak is abban igaza van, hogy a gép maga, már holnap nem fog annyit érni, mint amennyiért ma megvetted hitelre, nem hogy a lejáratkori X% hitelkamattal növelt vételárat.

2014. dec. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%

PC-t hitelre?


Hajra, jobarat, csak aztan ne csodalkozz, ha nem 10%-os, hanem 45%-os THM-re adjak.

2014. dec. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
43%
Nem lenne egyszerűbb annyi pénzből venni amennyid van? Vagy esetleg össze gyűjteni ezt a pénzt?
2014. dec. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
5%
Az általad leírtak alapján a provident pont neked való. 200-at felveszel 35 hétre, a teljes visszafizetendő összeg 225 körül van. Bármikor előtörleszthetsz bármilyen összegben büntetés nélkül.
2014. dec. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%

provident nem olyan egyszerű..) ők nem adják olyan könnyen a pénzt..csak akkor ha igényled az otthoni szolgáltatás..akkor viszont még aznap megkapod a 200 ezret..a bibi az az hogy 400 ezret kell visszafizetned...


számlára működik hogy 200ezer felvett pénz után csak 225 ezer körül kell visszafizetni, de azt már most borítékolom hogy nem fogod így megkapni..legalábbis ennyit nem.

2014. dec. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

ezek alapján tényleg nem éri meg a hitel.

a +20% nálam egyfajta lélektani határ amit még szívesen kifizettem volna azért ,hogy most kapjam meg de úgy látom jobb lesz inkább összegyűjteni.


egyébként is azt hallottam ,hogy valamikor tavasszal jelennek meg olyan hardverek amik ugyan olyan erősek lesznek mint a mostani középkategória (nvidia gtx 970) csak fele annyiba kerülnek majd.

bár ez csak pletyka de hátha

2014. dec. 16. 22:06
 8/17 anonim ***** válasza:

Miért borítékolod, h nem fogja megkapni?

Igaz, egy kicsit időigényesebb, de mégsem egy lakáshitel...

Kb. 1 hét az ügyintézés, de 2-nél mindenképp kevesebb.

Mi 80-at vettünk fel, max. 90-et kell visszafizetni, nem emlékszem pontosan.

Nem értem soha az olyan hozzászólásokat, hogy "annyiból vegyél, amennyid van".

Én nem tudok gyűjtögetni, viszont ha megveszem a terméket, nagyon örülök neki, és a havi csekkeket befizetem.

Ha egyszer neki asztali pc-re van szüksége, de egyben nem tudja kifizetni, viszont van havi rendszeres jövedelme, akkor csinálja!

Nekem így lett nagy plazma tv-m, laptopom, okostelefon. Igenis megéri.

Általában 10 hónapra, 0% thm-mel. A tv havi 15 volt, a laptop havi 10, a telefon havi 1700. Ha ezt otthon elteszem egy borítékba 10 hónapon át, tuti hozzányúlok. És akkor sosincs tv-m, laptopom. Most akarok újat venni, aztán majd pár hónap alatt kifizetem. Nem ördögtől való ez, csak utána kell járni, mi a legjobb megoldás.

A Provident is jó annak, akinek szüksége van rá, de csak az otthoni szolgáltatás NÉLKÜL!!!

2014. dec. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

'Én nem tudok gyűjtögetni, viszont ha megveszem a terméket, nagyon örülök neki, és a havi csekkeket befizetem. '


Na itt tart a magyar nepesseg penzugyi kulturaja. Tragedia.

2014. dec. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Na itt tart a magyar nepesseg penzugyi kulturaja. Tragedia."


Az a tragédia, hogy mivel buta a többség, mint egy vödör sár, fogalma sincs, hogy mi a hitel igazi szerepe a modern gazdaságban. Azért, mert volt egy devizaválság, meg a médiában szerepet kapott pár szerencsétlen eladósodott ember, most már minden hiteltől a buta többség hidegrázást kap.


Pedig egyik neves pénzügyi tanácsadó sem próbálja azt sugallni, hogy ne vegyél fel hitelt! Igenis vegyél fel, de lehetőleg okosan! Mekkora idiótaság lenne, ha mindenre előre össze kellene gyűjtenünk a pénzt?


Tovább megyek: még a fogyasztói csoportoknak is van értelme, az más kérdés, hogy ezt pár csaló cég hitelként, és ferdített reményekkel próbálja eladni...


Tudod annak van nulla értelme, hogy te mind a 9 barátoddal együtt külön-külön gyűjtögetitek magatoknak a lakásravalót, mindegyikőtöknek 10 évre lenne szüksége, hogy összegyűjtse, és nem dobjátok össze a pénzt, hogy valakinek már az első évben meglegyen, valakinek a másodikban, de legkésőbb a tizedikben mindegyiknek...


Mert persze bégetni, hogy "fújahitel, fújahitel", az sokkal egyszerűbb...


Na EZ a tragédia...

2014. dec. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!