Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ki lehet deríteni egy személyr...

Ki lehet deríteni egy személyről, hogy van-e diákhitele?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert a főiskolán az egyik csoporttársam a szülei tudta nélkül vett fel diákhitelt.. azt mondta, hogy nem fogják megtudni, mert levelezési címnek egy ismerőse címét adta meg és így oda fognak érkezni a diákhitel központtól a levelek.

Szerintem ez nem fair a szüleivel szemben, hisz velük él.. na mindegy, én beköpni biztos nem fogom, mert nem az én dolgom. de esetleg valahogy ki tudják deríteni, hogy van diákhitele vagy valahonnan megtudhatják?



2014. nov. 24. 21:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
32%
Én sem vettem fel diákhitelt, vajon miért?
2014. nov. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Mindenesetre, ha valakinek olyan az anyagi helyzete, hogy fel kell vennie az nem lesz gazdag, nem fog jól élni, hanem szegény marad és nélkülözni fog akkor is, ha a pénz rendelkezésére áll. Mindezek mellett, ha el tudja végezni az iskolát és munkát talál és kifizeti a jövedelméből a hitelét, az nem semmi mutatvány. Le a kalappal az ilyen előtt. nagyon szorgalmasnak kell lennie, elszántnak és olyan szakmát kell tanulnia és főleg megtanulnia, ami piacképes. Ahová nem protekcióval lehet bekerülni, hanem hiány van és igény van a munkájára. Értenie kell hozzá, de legalább is érdekelnie kell, hogy beletanuljon. Nem elég a papír, a diploma, hanem hasznos munkát kell produkálnia pár hónapon belül az első munkájában..
2014. nov. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
nekem a fiam nem vett fel, de én örülnék a legjobban, ha elvégezné és munkája is lenne és ki tudná fizetni. ezt nem látom, ezért nem is engedem, hogy felvegye. inkább fizetjük neki minden költségét.
2014. nov. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nagyon okosak vagytok, de gondoljatok már azokra akiknek mindenképp fel kell venniük hogy el tudják végezni az egyetemet...

Szerintetek jobban járnának ebben az esetben ha inkább nem szereznének diplomát, hogy ne legyen tartozásuk aztán életük végéig közmunkásként dolgoznának, vagy egy gyári futószalagnál?

2014. nov. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!