Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ki lehet deríteni egy személyr...

Ki lehet deríteni egy személyről, hogy van-e diákhitele?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert a főiskolán az egyik csoporttársam a szülei tudta nélkül vett fel diákhitelt.. azt mondta, hogy nem fogják megtudni, mert levelezési címnek egy ismerőse címét adta meg és így oda fognak érkezni a diákhitel központtól a levelek.

Szerintem ez nem fair a szüleivel szemben, hisz velük él.. na mindegy, én beköpni biztos nem fogom, mert nem az én dolgom. de esetleg valahogy ki tudják deríteni, hogy van diákhitele vagy valahonnan megtudhatják?



2014. nov. 24. 21:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem tudhatják meg és ha elmúlt 18, nem kell hogy elmondja a szüleinek, ő dönti el hogy felveszi-e (de ha továbbra is kap pénzt a szüleitől úgy tényleg nem túl fair)
2014. nov. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%
Megfogják tudni, mert a hitelt élete végéig nyögni fogja a csoporttársad, vagy annál is tovább...
2014. nov. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem fogják megtudni, ha más a levelezési címe, de valszeg előbb-utóbb kiderül. Nem biztos.

Pl. ha nem fizet, akkor majd küldenek levelet az állandó lakcímére is.


Kideríteni nem tudják a szülők, ha netán érdeklődnének, akkor sem kapnak infót.

2014. nov. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
amúgy nem értem #2 válaszát... diákhitelnél csak a fizetés valahány %-át vonják minden hónapban, pl. ha minimálbért kap akkor a törlesztőrészlet is kisebb, legfeljebb akkor fogja nyögni ha munkanélküli lesz.
2014. nov. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%
Rendben, akkor vedd fel, és írj rám 20 év múlva, hogy visszafizetted e már :) (ha 2x annyival lógsz, mint amennyit fel vettél, azon se lepődj majd meg)
2014. nov. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
én nem akarom felvenni de ez nem olyan mint a normál hitel aminek meghatározzák a törlesztő részletét és akkor is fizetned kell ha magasabb a havi részlet mint amennyit keresel... és valakinek nincs pénze hogy magának fizesse a havi kiadásait egyetemen/főiskolán szóval ilyenkor még a diákhitel a legjobb (legkevésbé rossz) lehetőség
2014. nov. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%

"Megfogják tudni, mert a hitelt élete végéig nyögni fogja a csoporttársad, vagy annál is tovább..."


Facepalm.. ez nem örökölhető te nagyon sötét. Az meg a másik, hogy nem csak a minimálisat kell fizetni és máris nem nő, hanem csökken a hitele.

2014. nov. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

!!!!!!!!!!!én beköpni biztos nem fogom, mert nem az én dolgom. !!!!!!!!!!


Pedig szólhatnál, lehet jót teszel vele

2014. nov. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nem tudjék kiedriteni. Amúgy meg én például 2 év alatt visszafizettem a diákhitelem, úgyhogy nem értem miért ne tudná más is visszafizetni.
2014. nov. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%
Bírom, hogy itt olyanok okoskodnak, akik nem vettek fel diákhitelt. Nyaljátok csak a kormány golyóit, de azért kereshetnétek előbb a neten diákhiteles fórumokat, és hogy hány embernek baszta el az életét. "Nem olyan, mint a sima hitel" ... lófaszt nem ugyan olyan, csak más a körítés. Én szóltam.
2014. nov. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!