Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem kapom meg az autó...

Miért nem kapom meg az autó törzskönyvêt?

Figyelt kérdés
2 éve vásároltam autót. Felhívtam a hitelező bankot, hogy mennyi pontosan a tartozásom, mivel utolsó törlesztőrészlet előtt állok. Közölték a törzskönyvet nem adják ki, kaptak egy levelet egy önálló bírósági vêgrehajtótól. Hívtam őket, akik annyit mondtak svájci frank hitel, illetve a bank neve. Banról soha nem hallottam. Telefonon ők sem tudtak semmit mondani. Hitelem nincs, kezes sehol nem voltam. Mit tegyek? Kihez forduljak? Postai úton senki nem keresett meg?
2014. okt. 24. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

A bank azért nem adja ki a törzskönyvet, mert valaki végrehajtást nyújtott be ellened.


Első körben mindenképp menj el a végrehajtóhoz és kérd ki a dokumentációt - nekik azt kötelességük megmutatni, hogy mi alapján próbálnak rajtad X összeget végrehajtani!

2014. okt. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hiteled nincs, de semmi más tartozásod sem, amire valaki végrehajtást kért?


Irány a végrehajtó és egyeztetni vele!!!

2014. okt. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ellentmondásos, amit írsz ezért:

1. "Felhívtam a hitelező bankot, hogy mennyi pontosan a tartozásom, mivel utolsó törlesztőrészlet előtt állok"

2."Hitelem nincs, kezes sehol nem voltam"


Most akkor van hiteled, vagy nincs?


Úgy sejtem, neked egy olyan típusú autó hiteled lehetett, ahol a törlesztőrészlet ugyan "fix" volt, de az árfolyam ingadozás miatt a futamidő durván megnőtt, ezt viszont Te nem akarod tudomásul venni. Végrehajtás előtt azért elég sok mindennek kellett történnie, pl kapnod kellett egy rakás értesítő és felszólító leveleket is. Valami nem gömbölyű a leírt történetben.

2014. okt. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Fix forint alapú hitelem volt az autóra,24 hónap. Postai úton semmilyen levelet nem kaptam. Esetleg elképzelhető,hogy a volt tulajdonost keresnék még?
2014. okt. 25. 11:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor még egy tipp:


"hitelátvállalással" vetted az autót, vagy a hitelszerződés a saját nevedre szólt?

2014. okt. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hitelszerződés saját nevemre szól.
2014. okt. 25. 12:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor az utolsó tippem:


Az eladó ellen valamilyen végrehajtási eljárás folyt egy svájci frankos hitel miatt már akkor, amikor eladta neked az autóját. Ez fedezet elvonásnak minősül a jog szerint, ez is lehet az oka, amiért nem kapod meg most a törzskönyvet.


Ha valóban ez a baj, SOS keress egy ügyvédet.

2014. okt. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
2014 február hónapban kapta a bank a levelet,az adásvételi 2012. novemberben történt. De ezt az autót felvásárolta egy nagy autókereskedés,akitől ên már megvásároltam.
2014. okt. 25. 12:38
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Akkor passz, be kell menni a bankba és megnézni, milyen levelet kaptak.
2014. okt. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!