Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Törzskönyv nélkül autót eladni?

Kazsemestor kérdése:

Törzskönyv nélkül autót eladni?

Figyelt kérdés

Tesóm eladta az autóját,adásvételi,pénz minden megvolt,a törzskönyvet nálam tartotta,nekem kéne csütörtökig elvinni az új tulajnak.De sajnos sehol sem találom.Az autó NEM hiteles és NEM körözött...Autónavigátoron azt olvastam,hogy akkor módosítsuk a szerződést úgy,hogy elveszett a törzskönyv,anélkül is el lehet adni az autót,az okmányiroda majd nyomoztatja,stb aztán kicsit később,de megkapja az újat az új tulaj.

Ez jól van így?



2014. júl. 28. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Bizony, az adásvételin jelezni szokták a törzskönyv hiányát, de ez magában kevés, mert a tulajdonosnak jeleznie kell az okmányirodában az elvesztést. Ilyenkor 30 napig várnak, és ha nem kerül elő, akkor megcsinálják az átírást törzskönyv nélkül is.

Viszont ebben az esetben új szerződést is kellene írni, mert a bejelentésnek illene megelőznie az adásvételt.


Szerintem.


Mint korábban írtam már, én is vettem törzskönyv nélkül autót, csak velem utólag kitolt a tulaj, mert megtalálta és leadta a helyi okmányirodában, aztán addig nem akarták átírni, amíg meg nem érkezik hozzánk...

2014. júl. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
mi nem találtuk meg,de tesóm lejelentette az okmányirodában az eltűnést az adásvételivel meg igazolta,hogy nem nekünk kell,a többi már nem a mi dolgunk,majd megkapja az új tulaj,aki amúgy 1 kereskedő,tehát neki meg tökmind1.
2014. aug. 1. 11:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!